Akhisar'da Uygunsuz Satışa Geçit Yok!

Akhisar Belediyesi Zabıta ekipleri ile Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, Pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.

Akhisar'da Uygunsuz Satışa Geçit Yok!

 Akhisar Belediyesi Zabıta ekipleri ile Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, Pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.

Köylü esnafının, kendi ürünleri yerine satın aldıkları ürünleri Pazar yerlerinde ve eski köylü pazarında vatandaşlara satış yaptığı doğrultusunda alınan ihbarlara, Zabıta ve Oda yetkilileri duyarsız kalmadı.

Esnafın ve vatandaşın, uygunsuz satış yapan pazarcı esnafını yetkililere şikayet etmesi üzerine yetkililer harekete geçti. Çarşamba pazarı ve eski köylü pazarı diye nitelendirilen Paşa Camisi arkasındaki Pazar yerinde satış yapan esnafı, Akhisar Belediyesi Zabıta ekipleri ile Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral denetleyerek, uygun olmayan düzene ve satışlara izin verilmeyeceklerini dile getirdi ve esnafı yerinde uyardı. 

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral yaptığı açıklamada pazarcı esnafının sorunlarını yerinde tespit ettiklerini ve çözmeye çalıştıklarını dile getirerek; “Odamıza gelen halkımızın ve esnafımızın şikayetleri üzerine, Pazar yerlerindeki denetimlerimize devam ediyoruz. Köylü esnafımızın kendi yetiştirdikleri ürünleri yerine satın aldıkları ürünleri vatandaşlarımıza sattıklarının ihbarını aldık. Bu tür bir satışın kanunen yasak olduğunu ve basınımıza da yansıdığı gibi sağlıksız ürünler köylü malı diye halkımızı kandırmaktadır. Biz oda olarak üzerimize düşen görevimizi yerimizi getiriyoruz fakat diğer yetkili mercilerinde gerekeni yapmasını bekliyoruz.” Dedi.

Yaklaşık iki hafta önce çarşamba pazarında, Akhisar Ticaret Borsası, Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası yetkililerinin habersiz bir şekilde yaptıkları denetimler hakkında bilgi veren Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral konu ile ilgili; “Bozuk, sahte, uygusuz zeytinyağlar toplanarak satışı engellendi. Pazar yerlerimizde markasız yağların %80’i sahte çıkarak tüketiciyi hakiki zeytinyağ diye kandıran kişilere cezai işlem uygulandı. Bu esnafımızın da yağlarına el konuldu.” Dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
mevlut kabakçı
mevlut kabakçı - 5 yıl Önce

birde diğer pazarcılara baksalar tezgah arkasından doldurdukları sebze ve meyvelerin durumu nasıl...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber