Akhisar Belediyesi Çocuk Korosu, 6 Eylül Akhisar’ın Kurtuluş Günü için seslendirdiği şarkı ve marşlarla dinleyicileri büyüledi. Dinletinin ardından, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezindeki kurs alan minikler tarafından açılan sergiler gezildi.

Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, 6 Eylül Akhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla etkinlik düzenledi. Düzenlenen programa CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Belediye Başkanı Ekrem Kayserili, meclis üyeleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

İlk olarak Akhisar Belediyesi Çocuk Korosu, Akhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı dolayısıyla hazırladıkları şarkı ve marşları coşkulu bir şekilde seslendirdi. Katılmcılar, çocuk korosunun şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. 

Daha sonra Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören minik kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergi gezildi. Sergi sonrasında eğitim alan kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu tarafından verildi. 

Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından program sona erdi.