Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Park Gölet Alanı içindeki Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen konser, izleyicilerden büyük ilgi gördü ve yaklaşık 3 buçuk saat sürdü.

Müzik Ziyafeti
Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvar Cello Sanatçısı Şef Mehtap Gönüldaş ve saz arkadaşları eşliğinde sahne alan TSM Korosu, iki bölümden oluşan konserde toplam 33 eser seslendirdi. Birinci bölümde 17, ikinci bölümde ise 16 eser müzikseverlerle buluştu.

Öne Çıkan Anlar
Konser, koronun seslendirdiği “Eller Eller” şarkısıyla başladı. Ardından, Akhisar Musiki Derneği Başkanı Erdoğan Çatılı’nın seslendirdiği “Yağmur Duası”, Canan Kuzulu’nun “O Dudaklar” ve koronun “Beyoğlu’nda Gezersin” eserleriyle devam etti. Funda Genç ve Onur Kalfa'nın birlikte seslendirdiği “Herşey Bitmiştir Artık” şarkısı izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Birinci bölüm, koronun seslendirdiği “Vardar Ovası” ile sona erdi.

İkinci bölüm, Arzu Çelik’in “Yine O Menekşe” şarkısıyla başladı. Ercan Vatanoğlu “Kulağımdan Gitmiyor”, Cemail Doğru “Mevsim Bahar Olunca” ve Eylem Yıldırım “Götür Beni Gittiğin Yere” eserlerini seslendirdi. Koronun “Yüce Dağdan” şarkısının ardından Sinem Özdemir “Heveslik Eğlendim”, Dinçer Dalgıç “Kalamış” ve Tuğba Olut “Bence Talih” şarkılarını söyledi. Ali Rıza Sakman “Büklüm Büklüm” ve “Tatlı Kadın” eserlerini seslendirirken, Tanju Uçar “Gel Gönlüme” şarkısıyla büyük beğeni topladı. Diğer dikkat çeken performanslar arasında Arzu Gönen, Serap Güneş ve Sinem Burma’nın “Biz Çamlıcanın Üç Güzeliyiz”, Ekrem Yılmaz ve Gülsüm Akbuğa’nın “Bahçada Yeşil Çınar” yer aldı. Konser, Göksenin Çakmak’ın “Şimdi Uzaklardasın” ve “Eskimeyen Dostumsun” şarkılarıyla sona erdi.

Anlamlı Hediyeler
Konserin sonunda sahneye çıkan Akhisar Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Mert Kınıklı, Akhisar Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Başkanı Erdoğan Çatılı, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar Cello Sanatçısı Şef Mehtap Gönüldaş’a ve sunucu Göksenin Çakmak’a birer zeytin fidanı hediye etti. Bu anlamlı hediye, konserin unutulmaz bir anıyla tamamlanmasını sağladı.

Başkan Dutlulu'nun Açıklamaları
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, konserin ardından yaptığı açıklamada, “Akhisar’da böylesine güzel bir TSM konserine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu özel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim,” dedi.

Editör: Mustafa Özdemir