Ameliyat Hemşireleri Akhisar'da Yetişecek

Sağlık Bakanlığı Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine ameliyathane hemşireliği sertifikalı eğitim merkezi olma yetkisi verdi.

Ameliyat Hemşireleri Akhisar'da Yetişecek

Sağlık Bakanlığı Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine ameliyathane hemşireliği sertifikalı eğitim merkezi olma yetkisi verdi. Manisa ili ve çevre illerden gelen hemşireler, yılda en az iki kez düzenlenecek sertifikalı eğitim programları çerçevesinde , Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde ameliyathane hemşiresi sertifika eğitimi alacaklar.

Konuyla ilgili bilgilerine başvurulan Hastane Başhekimi Op.Dr. Erol KARACA şunları söyledi:

"Tıp alanında yaşanan gelişmelere bağlı olarak , Hemşirelik mesleğinde de branşlaşma ve spesifik konularda özel yetişmiş hemşire gereksinimi açığa çıktı. Sağlık Bakanlığımız branş hemşireliği konusunda son iki- üç yılda önemli adımlar atarak, kapasitesi yüksek ve standartları karşılayabilen hastaneleri belli değerlendirme kriterlerini sağlamaları halinde sertifikalı eğitim merkezi olarak ilan etmeye başladı. Hastanemiz bünyesinde de çok sayıda cerrahi branşta nitelikli ve özellikli ameliyatlar yapılmaktadır. Bu ameliyatlarda çoğu yüksek okul mezunu, deneyimli hemşirelerimiz de görev almaktadır. Bu doğrultuda Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde gerekli çalışmalar yapılarak Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi kriterleri karşılandı ve bakanlıktan gerekli yetkiyi aldık.

Yılda en az iki kez uygulamayı planladığımız eğitim dönemlerinin ilki 2018 yılı şubat ve mart aylarında açılacak . Her eğitim döneminde Manisa ili ve çevre illerden gelecek 20 hemşire bu eğitime katılarak , yapılacak sınavlarda başarılı olmak kaydıyla sertifikalarını alacaklar.

Birçok alanda ilkleri başaran hastanemiz, Manisa ilinde bu alanda tek eğitim merkezi olma yetkisini alarak başarılarını sürdürmüştür. Başta mülga Genel Sekreterliğimiz ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğümüz olmak üzere tüm yönetici, eğitici ve hemşire arkadaşlarımı kutluyor ,  başarılarının devamını diliyorum. Akhisar ve bölge halkına hayırlı olsun.” 
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber