Zeytinliova'da Hafızlık Merasimi Düzenlendi

Akhisar Müftülüğü, Zeytinliova Kur´an Kursu ile Türkiye Diyanet Vakfı Zeytinliova Erkek Öğrenci Yurdu´nun ortaklaşa düzenlediği Hafızlık merasimi yapıldı.

Zeytinliova'da Hafızlık Merasimi Düzenlendi

Akhisar Müftülüğü, Zeytinliova Kur´an Kursu ile Türkiye Diyanet Vakfı Zeytinliova Erkek Öğrenci Yurdu´nun ortaklaşa  her yıl geleneksel  olarak düzenlediği hafızlık ve Hatim merasiminde  Zeytinliovada Kuran Kursundan 35 öğrencinin Hatim merasimi ve 7 öğrencide hafızlık merasimi yapıldı. Sunuculuğunu  Akhisar Yüncüoğlu Din görevlisi Aziz Turan´ın yaptığı proğram saat 10.00´da Zeytinliova Karaosmanoğlu camiinde Zeytinliova Kuran kursu  hafızlarından olan Sarıgöl Çimentepe Cami imam hatibi Savaş Coşkun,  Akhisar Kantarcıoğlu Camii Müezzini Hafız Fetullah Ardıç´ın okuduğu Kuran´ı kerim ile başladı.

Zeytinliova Kuran Kursu öğreticisi Hafız Üzeyir Umutlu´nun konuşmasından sonra Z.ova kuran kursu hafızı Manisa İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Fatih Buhari Kösece´nin okuduğu Kuranı kerim ile proğram devam etti. 1 yıl kuran kursunda okuyan öğrenncilerin Hafızlık için yüze okuması ile devam eden program Hilaliye Kuran Kursu öğreticisi Yakıp Açıkgöz´ün kuranı kerim okumasından sonra Ankara Ahmet Hamdi Akseki Müezzini Hafız Cihad Bodur ilahi ve Kaside okumasına müteakip yine Ankara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe millet camii imam hatibi Hafız Ahmet Aybar´ın okuduğu Kuranı Kerim´in devamında Manisa İl müftüğülü temsilcisinin konuşması ile devam etti.

Konuşmadan sonra Ankara Ahmet Hamdi Akseki Müezzini Hafız Cihad Bodur okuduğu Kuranı Kerimden sonra Z. Ova Kuran Kursunda Hafız olan Kırakağaç´tan Muhammet Ödel, Serkan Tırman, Serhat Keskin, Akhisar Dağdere Mahallesinden Bekir Kuş, Kömürcü mahallesinden Abdülmalik Eranbaş, Diyarbakır Sur´dan Uğur Yılmaz, Gördes Güneşliden H. İbrahim Dönmez sureleri okuduktan Zeytinliovada ve Hilaliyede yıllarca Kuran Kursu eğitmenliği yapan Remzi Altunkaynak ve Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş Hilaliyenden, İlçe Müftülüğü ve yardım sever  vatandaşlar tarafından verilen altınları hafızlara taktılar.

 Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş tekekkür konuşması ve yaptırdığı dua ile devam eden  proğram Ankara Ahmet Hamdi Akseki Müezzini Hafız Cihad Bodur  ve Ankara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe millet camii imam hatibi Hafız Ahmet Aybar´ın okuduğu çifte ezandan sonra ilçe müftüsü Yusuf Eviş öğle namazını kıldırdı. Kılınan öğe namazından sonra Z.ova pazaryerinde davetlilere ve cevre ilçelerden ve mahallelerden gelen misafirlere ikram edilen öğle yemeğinden sonra program sona erdi. Zeytinliovadaki Hafızlık ve Hatim Merasimine Akhisar merkez ve cevre mahallelerden de katılımın  yoğun olduğu merasimi Erkenler Karaosmanoğlu Camminde izler iken  Bayanlar Hasan Hıdıroğlu Camiinden canlı olarak izleyip takip ettiler.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber