Polis Teşkilatının 173. yılını kutladık

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl Polis Haftası kutlama töreni Milli Egemenlik Meydanı Atatürk anıtında yapılan törenle kutlandı.

Polis Teşkilatının 173. yılını kutladık

Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar'ın Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla tören başladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü memuru Şener Kıyma'nın sunduğu Programı saat 11.00’de başladı. Saygı Duruşu ve Akhisar Kayhan Ergun Endüstri Meslek Lisesi Müzik öğretmeni Aysun Candur, Belediye bandosu yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla tören başladı.

 Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar yaptı. Engin Pınar;" Bugün Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, demokratik hukuk devletinin ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümü kutlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Bu özel ve gururlu günümüzü bizlerle paylaşan tüm konuklarımıza ve Akhisarlılara törenimi teşriflerinden dolayı teşekkür ediyor, sizleri şahsını ve personelim adına saygı ile selamlıyorum. Türk Polisi, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini temel hak ve hürriyetlerini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstleniştir.

BU NEDENLE HİZMET KALİTEMİZİ ARTTIRMAKDIR

Enhin Pınar;" Bu kutsal görevlerini sürekli kendini yenileyip geliştirerek hukuk kuralları içerisinde insan haklarına saygılı Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kalarak mesai kavramı gözetmeksizin en iyi ve en etkili şekilde yerine getirmektedir. Siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik gelişmeler, hızlı nüfus artışı ve çarpık kentleşme günümüzde yeni suç ve suç unsurlarının ortaya çıkmasına, bu suçların giderek artmasına hatta uluslar arası ve daha organize hale gelmesine neden olmuştur. Bu nedenle hizmet kalitemizi arttırmak, halkımızın beklentilerini gerçekleştirebilmek, suçla mücadelede başarılı olmak ve Akhisar’ın güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için Akhisar Polisi olarak kendimizi yenilememiz ve günümüz teknoloji ürünlerini etkin şekilde kullanmamız gerektiği bilinci ile hareket etmekteyiz. Tabii ki suç ve suçluyla mücadelede polisin en vazgeçilmez yardımcısı ve destekçisinin halkımız olduğunu da unutmuş değiliz Günümüz çağdaş polislik anlayışının en temel prensiplerinden biriside; suçu önleme ve suçluları yakalama sorumluluğuna halkın katılımını sağlamaktır. Suçla mücadelede, yaşam alanlarının ve vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru için toplumun desteğini almadan tam bir başarı elde etmek mümkün değildir" dedi.

MANİSA İLİ VE İLÇELERİ PİLOT BÖLGE OLARAK SEÇİLDİ

 Engin Pınar;" Her sokakta bir polis ekibi görevlendirmemiz mümkün olmadığından meydana gelen olaylardan polisin haberdar olabilmesi, mağdur vatandaşların haklarının korunabilmesi ve suçluların yakalanabilmesi için günün 24 saati hizmet veren 155 polis imdat telefonunu arayıp bilgi verilmesini istiyoruz. Manisa İli ve İlçeleri pilot bölge olarak seçildiğinden 155 arandığında 112 çıkmaktadır. 112 komuta merkezi alınan ihbarı Akhisar haber merkezine mail yolu ile bildirir ve bizim ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay yerine intikal etmektedir. İlçemizde halkımızın bu konu ile ilgili oldukça bilinçli olduğunu görmekteyiz. Vatandaşlarımıza bu bilinçli davranış ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyor, bunun artarak devam etmesini arzu ediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat Polis vicdanı olmayanların her zaman  karşısındadır.” Sözlerinde dediği gibi bizde vicdanı olmayanların her zaman karşındayız" dedi.

TÜRK MİLLETİNİN GÜVEN VE HUZURUNUN BEKÇİSİYİZ

Engin Pınar;" Çağdaşlığı hedefleyen Türk Polisi, gelişmelere anında, uyum sağlayan dinamik yapısıyla, Türk Milletinin güven ve huzurunun bekçisi, Cumhuriyetin ve yasaların kalkanı olmaya devam edecektir. Yapılan Operasyonlar ve titiz çalışmalarla önceki yıllara göre başarılı olduğumuz istatistiklerden anlaşılmaktadır. Suç ve suçlularla mücadelemiz her zaman devam edecektir. Bu düşüncelerle tüm teşkilatımızın 173. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevi uğrunda canını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, emeklilerimiz ve görevi başındaki tüm personelimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Bizleri bu gururlu günümüzde yalnız bırakmayan ve desteklerini her zaman arkamızda hissettiğimiz devlet büyüklerimize ve Akhisarlılara şahsım ve personelim adına teşekkür ediyor,Yüce milletimizin hizmetinde daha nice başarılı yıllara ulaşmak dileğiyle sözlerine son verdi. 

Törenden sonra İlçe emniyet Müdürlüğü Polis lokalinde katılan davetlilere kavurmalı pilav ve ayran ikramı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber