Diyetisyen Gizem Selen İnalöz, ZGÖMTA Lisesinin Konuğu Oldu

Okul Sağlığı projesi kapsamında Zeynep Gülin Öngör MTA Lisesine Diyetisyen Uzmanı Gizem Selen İNALÖZ konuk oldu.

Diyetisyen Gizem Selen İnalöz, ZGÖMTA Lisesinin Konuğu Oldu

Obezite ve Beslenme ile ilgili bir sunum gerçekleştiren diyetisyen Gizem Selen İnalöz doğru beslenmenin ve sağlıklı bir yaşamın bilgilerini verdi.

Nasıl beslenilmeli, öğünlerimizde nelere yer vermeliyiz, hangi besinleri tüketmeliyiz, hangi besinlerden ve yiyeceklerden uzak durmalıyız gibi soruların cevaplarını da bu seminerde vermiştir. Sağlıklı bir bedende boy ve kilo oranının nasıl olması gerektiğini anlatan diyetisyenimiz bununla ilgili olarak hesaplama yöntemlerinden de bahsetti. Müsamere salonunda yapılan sunumda ayrıca doğru yapılan diyet konusuyla ilgili bilgiler verdi. Yanlış beslenme ve yanlış diyetlerle ilgili tehlikelere de vurgu yaptı. 

Okul sağlığı ile yakından bağlantısı olan ve günümüzün en büyük hastalıklarından sayılan obeziteyle ilgili bu seminere okul öğrencileri büyük ilgi gösterdiler. 
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber