ATSO Adayı Erol Boşnak Canlı Yayın Konuğu Oldu

Akhisar’ın en güncel ve tarafsız haber sitelerinden Akhisar Press Haber, Facebook sayfası üzerinden canlı yayında Akhisar Ticaret e Sanayi Odası başkan adayı Erol Boşnak’ı konuk etti.

ATSO Adayı Erol Boşnak Canlı Yayın Konuğu Oldu

Akhisar Press Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özdemir’in sorduğu sorulara Erol Boşnak, içtenlik ile cevap verdi. Özel yaşamında nasıl bir olduğundan ve yeni dünyaya gelen torunundan bahseden Erol Boşnak mütevazi bir yaşamı olduğundan ve hafta sonlarının evinde geçirmekten hoşlandığını söyledi.

Niçin aday olduğunu sorduk.

Değerli Özdemir konuşmamın başında anlattığım gibi Akhisar da doğdum. İşimi burada kurdum. Çocuklarımı burada büyüttüm. Bu şehir bize, iş hayatımıza cömert davrandı. Bu cömertliğin karşısında bizlerinde bu kente karşı bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu borcu ödemenin en iyi yolu da bu şehre olumlu katkılar yaparak, gelişmesini sağlayarak hizmet etmektir. İşte bu noktada Bunu yapmanın en iyi yolu Akhisar’ın en güçlü Sivil toplum örgütü olan ATSO’yu Dinamik ve daha işlevsel hale getirmek olduğunu gördüm. İşte bu amaçla daha iyi hizmet anlayışıyla ve bu şehre borcumuzu ödemek için aday oldum” dedi.

Şuanki yönetim ile ilgili fikrilerini sorduk.

İnsanları ,kurumları, oluşumları yaptıkları icraatlardı doğru yola sevk etmenin en iyi yolu onların yanlışlarını ortaya çıkarıp, teşhir etmek ve daha iyi yapmaya sevk etmektir. Tabi bunu yaparken amaç karşıdakini yıpratmak değil, doğruyu bulmaktır. Yapılan eleştirilerin bir diğer amacı ise hem o yapının düzelmesini sağlamak veya gelecek olanların aynı yanlışlara düşmesini engellemektir.
Daha önce ifade ettiğim gibi insanlarımız hatırlanmak ister ziyaret ister bizim insanımızın gönlü yücedir. Maalesef Akhisar bu dönemde ATSO yöneticilerinden bunu görmemiştir. Sayın başkan Abdurrahman beyi  kaç kez merkez çarşıda gördünüz. Kaç kez sanayi esnafını gezdi. Yani oda yönetimi yemek vermekle hediye dağıtmakla maalesef olmuyor .Verilen sözler ve hedeflerde gerçekçi olmak en önemli koşuldur. Eğer siz sadece ve sadece günü kurtarmak ve hedeflediğiniz amaca ulaşmak için ayakları yere basmayan vaatlerde bulunursanız gün geldiği zaman bunlar sizin önünüze konulur. Bu gün olduğu gibi. Dedi

HEDEFLERİ ,YAPMAK İSTEDİKLERİ  ve PROJELERİNİ SORDUK.

 Odamızı daha aktif hale getirmek istiyoruz.Bunuda ‘’Takip eden değil takip edilen bir oda’ ’sloganıyla formüle ediyoruz.Yani Akhisar’ın dinamiklerini harekete geçirmek için daha daha aktif bir oda vaat ediyoruz.
*Ulaşılabilir olmayı vaat ediyoruz.Yönetimimimiz ve üyelerimiz ile birlikte Akhisar’ın içinde ve üyelerimizle içiçeyiz.Ulaşılma gerçekten çok önemli. Bizim insanlarımız çok fazla bir şey istemiyor. Sadece seçimden seçime değil arada bir uğranılmayı hal hatır sorulmayı işleriniz nasıl deyip çaylarını içmemizi bekliyor.Çünkü bizim insanlarımız gerçekten çok mütavizidir.
*Üyelerimizle yılda bir kez istek ve temennilerini öğrenmek için anket çalışması *Küçük sanayii esnafı ile ilgili sıkıntılar var bunların giderilmesi.
*Şehrimizin Üniversite şehri olması için elimizi taşın altına sokacağız.Tamalanması için kamuoyu oluşturmada önder olacağız. Tamamlanmasını sağlayıp Akhisar’a iz bırakmayı amaçlıyoruz.
*Marka ürünlerimiz olan zeytin,köfte,pamuk,üzüm ve futbolumuza gereken desteği vereceğiz.
*Akhisar ve Gölmarmara halkının yaşam kalitesinin yükseltilmesi için mücadele edeceğiz.
*Üyelerimizin finansal sorunlarına çözüm bulmaya yardımcı olmak anlamında yurt içi ve yurt dışı kredi ve hibelerden faydalanmaları için ayrı ayrı bilgilendirme yapmak.
*KOSGEB KIRSAL KALKINMA Teşvikleri ve Avrupa destek fonlarından üreticilerimizin faydalanması için bilgilendirici etkinlikler düzenlemek.
*Fuar organizasyonlarına en geniş katılımı sağlamak
*İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs sayı ve miktarı arttırarak devam ettirmek.
odamız mülkiyetinde olan kültür evinin restorasyonunu tamamlayarak üyelerimizin hizmetine açmak.*AKHİSAR GÖLMARMARA VE ÇEVRESİNİN SİVİL HAVACILIĞA AÇILMASI İÇİN AKSELENDİ HAVALININ AÇILMASI
Üniversite için Elinimizi taşın altına koymayı taahhüt ediyoruz.
Merkez çarşımızın alışveriş merkezi haline gelmesi için esnafımızla koordineli çalışmak.
*Alışveriş festivali günlerinin devamlılığını sağlamak
*Oraganize sanayiinin yeni bölümlerinin açılması için mücadele edeceğiz
ZEYTİN Prim ve Lisanslı depoculuk ve coğrafi işareti çalışacağız dedi.

1. BÖLÜM


2. BÖLÜM

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber