Akhisar Erzurumlular Derneği'nden Pilav Hayrı

Akhisar Erzurumlular ve Erzurum'u Sevenler, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Erzurum’un kurtuluşunun 100. Yılı ve Şehitlerimizi anma günü dolayısıyla pilav hayrı düzenlendi.

Akhisar Erzurumlular Derneği'nden Pilav Hayrı

Akhisar Erzurumlular ve Erzurum'u Sevenler, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Erzurum’un kurtuluşunun 100. Yılı ve Şehitlerimizi anma günü dolayısıyla pilav hayrı düzenlendi.

Dernek binasında düzenlenen pilav hayrına Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, AK Parti İlçe başkanı İbrahim Sayın, MHP İlçe başkan vekili Halil Öksüz, İYİ Parti ilçe başkanı Aslı Öz, siyasi parti temsilcileri, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı.

Pilav hayrı öncesi emekli imam Cevat Coşkun, Hicret Cami Din Görevlisi Şaban Aktan, Muhlis Bedir, Erdoğdu Cami Din Görevlisi Abdullar Akarsu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. 

Akhisar Erzurum ve Erzurum'u Sevenler Derneği Başkanı Abdurrahim Doğan; “Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan, birçok madeniyete beşik olmuş Erzurum için 12 Mart 1918 tarihi başta ülkemiz ve daha sonra Erzurum için büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin ve Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu olan bu günler, aynı zamanda kederin hüznün uzun süre yaşandığı, gözyaşlarının dinmediği zamanlardır. O zamanın tüm imkansızlıklarına ve yokluklarına rağmen Erzurum kurtuluşu müdacelesini, dadaşa tam anlamıyla yakışan bir şekilde yapmış ve büyük zaferle noktalamıştır. Bu sene Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutlamaktayız. Bu kutlamanın amacı o yıllarda yaşanan acıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarmaktır.

O günlerde bizlere bu acıları yaşatan küresel güçler geçtiğimiz 100 yıl boyunca boş durmamış vatanımızı bölmek huzurunu bozmak bizi zayıf düşürmek için ellerinden geleni yapmış ve hala yapmaktadır. Bizlere ve dadaşlara düşen bundan önceki 100 sene olduğu gibi bundan sonra da vatanımızı milletimizin birliğini huzurunu ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutup geçmişten ders çıkararak daha çok kenetlenmek ve geleceğimiz için çalışmak, durmadan gece gündüz üretmektir. Cumhuriyeti kuran şehrin Akhisar’daki temsilcileri olarak ve onların adına geçmişte ve daha yakın zamanda vatanımızı toprakları için canını vermiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şuanda vatanımızın toprak bütünlüğü için büyük destanlar yazan Mehmetçiğimize Akhisar Erzurumlular Derneği adına başarılar diliyoruz.” Dedi.

 


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber