Akhisar'da Muhtarlar Günü Kutlandı!

19 Ekim 2015 sayılı genelge ile resmi gazetede yayınlanması ardından her yıl kutlanan Muhtarlar Günü bugün saat 09.00’da Akhisar Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma merasimi ile başladı.

Akhisar'da Muhtarlar Günü Kutlandı!

Dr. Tarık Sarı Okulu Türkçe Öğretmeni Gamze Görün Yenal'ın sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak Muhtarlar Derneği Akhisar Şube Başkanı İhsan Gümüş Atatürk Anıtına çelenk sundu. Akhisar Belediyesi Bando ekibi işliğinde saygı duruşu ve İstiklal Maşı ve ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Akhisar Şube Başkanı İhsan Gümüş yaptı.
 

İhsan Gümüş;" Yerel demokrasinin en eski örneği olan muhtarlık müessesesini icra eden sayın muhtarlarım, bir yandan mahalle ev köy sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiriyoruz.

Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başsında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem hüzünde halkın her zaman yanında ve hizmetindedir. Bu günün önemini tekrar belirterek 19 Ekim Muhtarlar günümüzü tekrar kutluyorum" dedi.

Törenin sona ermesiyle Muhtarlar Akhisar Kaymakam Sabit Kaya ve Akhisar Belediye başkan yardımcıları Latif Çakmak, Ömer İşçi ve Ali Velestin'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kaymakam Sabit Kaya;" Muhtarlar, devletimizle milletimiz arasında vatandaşların hizmetini gören çok önemli bir noktadasınız. Bizlerin sensörler, vatandaşla olan diyalogumuzu sağlayan en önemli birimlerimizsiniz. Vatandaşın da sevgisine, itimadına mahzar olarak seçilen arkadaşlarsınız ve 24 saat esasına göre çalışan arkadaşlarsınız. Vatandaşların hem özel hem de devlet sorunlarında gelip sizi bulduğu, yerine göre baba, abla yerine koyduğu güvendiği insanlarsınız. Bu göreve seçilmenizden, vatandaşımızın bu güvenine mahzar olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra da işbirliği içerisinde vatanımızın, milletimizin, devletimizin birliği beraberliği ve daha güzel bir geleceği için gayret göstereceğiz diyerek muhtarlar gününü kutladı.

PROTOKOL MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkan yardımcıları Ömer İşçi ve Ali Velestin, Akhisar Belediyesi Sebzeciler iş hanının üçüncü katında bulunan Akhisar Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlar gününü kutladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber