Yerli Otomobil Akhisar'da Üretilsin!

Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretim yeri için birçok il ve ilçe talepte bulunurken, Akhisar’da bunlardan birisi olmaya aday gözüküyor.

Yerli Otomobil Akhisar'da Üretilsin!
MUSTAFA ÖZDEMİR (ÖZELHABER) Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretim yeri için birçok il ve ilçe talepte bulunurken, Akhisar’da bunlardan birisi olmaya aday gözüküyor.
 
FABRİKA HAZIR
 
Yıllarca Akhisar’ın kanayan yarası durumda olan Sigara Fabrikası, yerli otomobil üretimi için biçilmiş kaftan durumunda yer alıyor. Özellikle 103 bin metrekare kapalı alanı, Akhisar’ın stratejik bölgelere yakınlığı da göz önüne alındığında yerli otomobil fabrikasına dönüştürülmemesinin hiçbir sebebi kalmıyor.
 
AKHİSAR STRATEJİK NOKTADA
 
Yeni faaliyete geçecek İstanbul – İzmir Otoyolu, Demiryolu ve Limanlara yakın olan 200 bine yakın nüfusu bulunan Akhisar yerli otomobil fabrikasının kurulacağı yerlerden bir adım önde bulunuyor.
 
KALİFİYE ELEMAN YETERLİ
 
Akhisar’da bulunan Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Otomotiv bölümü, Endüstri Meslek Liselerinde Motor bölümlerinin bulunması da kalifiye eleman sorununun önüne geçecek.
 
Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel tarafından 1977 yılında temeli atılan, bugüne kadar atıl olarak bekletilen Akhisar Sigara Fabrikası 1 Milyon 200 bin metrekare alandan oluşuyor. Fabrikada 103 bin metrekare kapalı alan bulunuyor.
 
Atıl durumda olan Akhisar Sigara Fabrikasının Yerli otomobil fabrikasına dönüştürülmesi için bazı kurumların girişimlerinin başladığı da öğrenildi.
  YORUM EKLE
YORUMLAR
OAHah
OAHah - 4 yıl Önce

%1ihtimal bile görmüyorum akhisardaki siyasetçiler hiçbirşey yapamaz hepsi birer sünepe.

Reşo Çavuş
Reşo Çavuş - 4 yıl Önce

Akhisar yerel yönetimin başarısı ile bu işi bitirecektir inşAllah.

FİKRET
FİKRET - 4 yıl Önce

İnşAllah temennimiz olur siyasilerin önemsemesi lazım.ama zor.

Selçuk kohle
Selçuk kohle - 4 yıl Önce

Aman arkadas bu sefer araziyi bedava verin saymaya kalmayın. ..hep beraber akhisarli olarak destekleyebilir iz

Ali sever
Ali sever - 4 yıl Önce

Sigara fabrikası Üniversite için ayrılmamış mıydı?

Kayhan Şenyaşa
Kayhan Şenyaşa - 4 yıl Önce

Artık net bi şekilde anlaşılıyorki bu güne kadar ve bu gün de dahil olmak üzere gelip, geçen yöneticilerin hiç birisi Akhisar'ın kalkınmasını istemediler, ne zaman adam gibi firmalardan teklif gelse bi şekilde ellerinin tersiyle ittiler boş durunca para basyor ya gelenden anasının nikahını talep ediyorlar.Amaç üzüm yemekmi, üzümcüyü dövmekmi?anlamak mümkün değil, böyle bir durum varsa şayet buda bir başlangıç bir ilk
olsun deyip biraz makul olanı talep etsinler,
faydalı bir iş yapmış olurlar gibi geliyor bana....

Yalçın Dursun
Yalçın Dursun @Kayhan Şenyaşa - 4 yıl Önce

Mevcut OSB dolmuş ve ek alan oluşturulmaya çalışıyor, Türkiye'nin ilk Zeytin OSB'si kurulmuş, ilk etabı dolmuş ikincisi oluşturulmuş, oda dolmuş şu anda 3.sü oluşturulmaya çalışıyor sen hala 90'ların ağzı ile konuşmaya devam ediyorsun! Şehir efsaneleri ile artık yürümüyor bu işler.

RAMAZAN
RAMAZAN - 4 yıl Önce

Bmc ve Opel bile istemişti ama hayırsever bir tavukçu o binaların tadilatını yaptırıp yıllarca başka bir fabrika olmasına engel oldu.Şuanda biraz şansımız olabilir.

Mücahit
Mücahit - 4 yıl Önce

Eski hava alanı en uygun yer araç ve araç taşıma alanı için en uygun yer uçak pistin.arkası fabrika için güzel 10 bin araçı rahat alır araç test sürüşleri yapılır. Başbakan umarım bu konuda karar veri alan atıl durumda


SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber