İşte Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının Yeni Başkanı!

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ardından tartışmalar günlerce sürdü. Bu tartışmalara son noktayı Yüksek Seçim Kurulu koydu ve 27 olan meclis üyesi sayısını oy kullananların yanlış şirket ünvanı yazımından dolayı 24’e düşürdü.

İşte Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının Yeni Başkanı!

Bunun ardından Mehmet Ali Erdayıoğlu ekibi ile seçime bağımsız giren adayların kurduğu koalisyon sonunda dönüşümlü başkanlıkta karar kılındı. Bu akşam yapılacak olan meclis başkanlığı seçimi öncesi basın mensuplarının karşısın çıkan Mehmet Ali Erdayıoğlu ve Mehmet Ulusoy dönüşümlü başkanlık sistemi üzerine anlaştıklarını ilk 2 yıl Mehmet Ulusoy ardından son iki yıl ise Mehmet Ali Erdayıoğlu’nun ATSO Başkanı olarak görev yapacağını ifade etti.

Akhisar’sa hizmet adına bu kararı aldıklarını ifade eden Mehmet Ali Erdayıoğlu, bundan sonra birlikte hareket edeceklerini, Akhisar için ellerinden geleni yapacaklarını, bu akşam meclis başkanını seçeceklerini ve meclis başkanını da Türkiye’de ilklerden olacağını bayan meclis başkanı adayı olarak Feride Sakarya’yı göstereceklerini ifade etti.

Mehmet Ali Erdayıoğlu;  “8 Nisan’da yapılan seçimden sonraki bizim arkadaşlar ile yapmış olduğumuz toplantıda ve bağımsızlar ile yapmış olduğumuz toplantıda birliktelik kararı aldık. Akhisar’a hizmet adına buradayız. Bundan sonra birlikte hareket edeceğiz ve Akhisar için ne gerekiyorsa elimizden geldiği kadar yapacağız. Biz bu akşam meclis başkanımızı seçeceğiz. Meclis başkanımızda Türkiye’de ilklerden olacak. Akhisar’da bir ilki gerçekleştireceğiz bizim meclis başkanımızda Feride Sakarya’dır. Yarın da yönetim kurulumuzu seçeceğiz. Yönetim kurulu başkanlığına da doktor Mehmet Ulusoy olacak. Kendisi daha önce de meclis başkanımdı, çalışmalarımız olmuştu. İki yıllığına doktorumuz yönetim kurulu başkanlığı yapacak, iki yıl sonra da yönetim kurulu başkanlığını bana devredecek. Bu şekilde yola çıktık. Akhisarlılara ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ATSO’yu sadece yönetim kurulu değil tüm 24 meclis üyesi ile birlikte yöneteceklerini ifade eden Mehmet Ulusoy; Sancılı bir süreçten geçtik, çekişmeli bir seçim yaşadık. Umarım Akhisar için hayırlısı olacak, bu süreçte bizim verdiğimiz bir takım sözler vardı. Bunların arkasında hep durduk. Şuanda burada bulunan 13 arkadaşımızda verdiği sözlerin arkasında durmaya devam edecek. Biz Akhisar için en hayırlısı neyse onu yapmaya çalışacağız. Mevcut durumda Ticaret ve Sanayi Odasının üye sayısı 24’e düştü YSK kararlarıyla birlikte. Yüksek Seçim Kurulu 2017’de değişen yönetmelikle ilgili oylamalarda kaynaklanan hatalar ile böyle bir karar aldı. Buna çabamız veya yetkimiz yok. Bizim 13 arkadaşımız burada birliktelik sergiliyor. Kendi aramızda görüşmeler ve Akhisar’ımız için hayırlısı olacağını düşünerek yönetim kurulu başkanını belirledik. Meclis başkanımız Akhisar için bir ilk olacak, sayın Feride Sakarya, hayırlı olmasını diliyorum. Bizimkiler sadece liste, yarınki seçimden sonra netleşecek. Biz şuanda listemizi açıklıyoruz.

Biz bu 13 kişilik listenin dışında kalan arkadaşlarımızın bize destek vereceğini umut ediyoruz ve yanımıza davet ediyoruz. Şeffaf bir meclis olacak. 7 kişiden oluşan yönetim kurulu Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasını yönetmeyecek. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasını bundan sonra 24 kişi yönetecek o da tüm meclisi kaplayacak. Bizim kapımız herkese açık, bir önceki uygulamaların aksine tamamen bir yönetim sergileyeceğiz. Bu konuda meclis başkanı Feride Sakarya’ya büyük iş düşeceğini biliyorum, meclisi aktif ve faal kılacaktır. Tüm kararlar oy çokluğuyla değil oy birliğiyle alınması konusunda çaba harcanacaktır. Herkesi ikna yolunda herkes üstüne düşeni yapacaktır. Benim bütün temennim bu tarzda bir ATSO olması yönündedir.

2 yıllığına Yönetim kurulu başkanı Mehmet Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Ali Erdayıoğlu, Murat Tınazlı, Kaya Yılmaz, Sami Karaoğlan, Erol Şirin, Mehmet Kantarlı’dan oluşmaktadır.

(BG-KM-ED-MÖ)Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 3 yıl Önce

Kaybeden akhisar oldu, atso artık eli kolu bağlı bir şekilde devam edicek

esnaf
esnaf - 3 yıl Önce

"sayın başkanım" diye seslenen Angin Akyüz'e hanginiz bakacak önce ona karar verin

esnaff
esnaff - 3 yıl Önce

ulusoy gölgede kalmış bile

üye
üye - 3 yıl Önce

umarım oda üyeleri için birazda olsa bir şeyler yaparlar...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber