Akhisar'da 4 Markete Tutanak!

Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, büyük market zincirleri başta olmak üzere ilçedeki esnafa yönelik fiyat etiketi, gramaj ve son kullanma tarihi denetimi yaptı.

Akhisar'da 4 Markete Tutanak!

Yapılan denetimlerde ürünlerin raftaki ve kasadaki fiyatları mukayese edilirken, etiketler ve ürünlerin son kullanma tarihleri de kontrol edildi. Ayrıca market zinciri olan 4 farklı markette “satışta arz etmiş olduğu ürünün gramajı ile etiketin üzerindeki gramajın farklı olduğu”  tespit edilirken bu marketler hakkında tutanak tutuldu.


Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, son zamanlarda artan döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası bazı ürünlerdeki fiyat artışını önlemek maksadıyla özellikle büyük marketlerde fiyat ve etiket denetimi yaptı. 

Marketlere girerek reyonları gezen personeller, ürünleri tek tek inceleyerek fiyat artışı, gramaj eksikliği ve son kullanma etiketlerini kontrol etti. Büyük market zincirleri başta olmak üzere ilçedeki esnafa yönelik de fiyat etiketi, gramaj ve son kullanma tarihi denetimi yapan Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Personelleri yapılan denetimlerde ürünlerin raftaki ve kasadaki fiyatları mukayese etti. 

Vatandaşların marketlerde alışveriş yaparken ürünlerin son kullanma tarihlerini özellikle dikkat etmelerini dile getiren Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Karabacak; " İlçemizde lokanta, pastane ve fırın denetimlerinden sonra şimdi de market denetimlerimizi yaptık. Vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerini yapmaları için Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak 7/24 çalışıyoruz. Ayrıca son zamanlarda döviz kurlarındaki artıştan dolayı fırsatçılık yapan firmaların da önüne geçmek için fiyat etiketlerini de denetledik. Oluşacak herhangi bir olumsuz duruma karşı önlemlerimizi alıyoruz" dedi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yok
Yok - 2 yıl Önce

7 . 24 çalışıyor musunuz 8 kere aradım zabıta ekibini 1 yıl içerisinde 1 kere gelmedi bumu çalışmak yapmayın lütfen siz bari..

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber