Abdurrahman Yılmaz Ekibini Tanıttı, İşte Yeni Projeler

8 Nisan’da yapılacak olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) seçim yarışı başlamasıyla adaylığını daha önce açıklayan Abdurrahman Yılmaz, Hale Pastanesinin ikinci katında saat 20.30’da yapılan toplantıda ekip arkadaşlarını basına açıkladı.

Abdurrahman Yılmaz Ekibini Tanıttı, İşte Yeni Projeler

Hale Pastanesinde düzenlediği bir basın toplantısında “4 yıl önce burada tek başına değil hep birlikte sloganıyla yola çıktık ve bir seçim geçirdik. Seçim neticesinde de halkımız bize teveccüh gösterdi. Aşağı yukarı 4, 4 buçuk yıldır da Ticaret Odası ve Meclisini idare ediyoruz. Zaman çok çabuk geçiyor 8 Nisan’da da bir seçime gidiyoruz. 

Bu vesileyle start verme adına hem de ekibimizi tanıtmak adını bu toplantıyı düzenledik. Ticaret Odası ve Sivil Toplum örgütlerini temsil edecek arkadaşlar her şeyden önce temsil yeteneğine haiz olmalı, bu ne demek işiyle, ahlakıyla, siyasetiyle altına imza atarak söylüyorum, sütte leke var beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızın hiç birisinde leke yok. Biz herhalde yapılması gereken bir şeyi eksik yaptık. Yaptığımız her bir faaliyeti tribüne oynamadık, zaten yapmamız gereken şeyleri basınla paylaşmadık. Doğru mu yaptık, yanlış mı yaptık diye bazen kendimi sorguluyorum. Ticaret Odası ne iş yapar diye sorulara iyi niyetli yada eleştirel olarak bakanlara muhatap oluyoruz. Kimsenin haberi olmadan, odanın bütçesiyle binlerce fakir fukaraya yardımlar gerçekleştirdik. Yine aynı şekilde yüz kişiye burs veriyorduk 125 kişiye çıkardık. Burada ilk defa bir şey yaptık kriterler belli noter huzurunda ve basın huzurunda kura ile belirlendi. Yüzlerce eğitim vermişiz, üyelerimizi onlarca fuara götürmüşüz. Üyelerimizden çok cüzi katılım payları alarak bunları gerçekleştirmişiz. 

ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ CİDDİ ELEŞTİRİ ALIYORUZ

Akhisar Üniversitesi ile ciddi olarak eleştiri alıyoruz. Biz ilk geldiğimizde Akhisar Üniversitesi için 200 bin TL kaynak aktardık. Bunun için yemek tertip ettik, bunun için kaymakam beyle Adapazarı, İstanbullara para toplamak için gittik. Biz Üniversite istemiyor değiliz. Rektörü ziyaret ettik, baskı grubu oluşturduk. 

ABDURRAHMAN OLARAK BİR ELEŞTİRİ VAR

Abdurrahman bey Akhisar’a gelip gitmiyor. Halkın arasına girmiyor. Hayır öyle bir derdim yok. Elhamdülillah ben yedi düvelle barışık bir adamım. Biz slogan olarak ta muhabbet fedaileriz. Bizim husumete, düşmanlığa vaktimiz yok. Ben görevlerim nedeniyle ayın 5-6 gününü zaten Ankara’da geçiriyorum. Dolayısıyla kendi işlerimiz de var. Bu eleştirilere saygı duyuyorum. Bunda da bir ders çıkardım. Bundan sonra Akhisar’da daha fazla zaman geçireceğiz, üyelerimizi arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Buda bizim eksiğimiz ve zaafımızdır. Bundan dolayı da halkımdan ve üyelerimden özür diliyorum. 

BİZ EVCİLİK OYNAMIYORUZ

Biz aday olmuş abilerimizi eleştirmeyiz. Biz bir şeyin iddiasındayız. Diyoruz ki biz bu işi iyi yaparız. Daha iyi yapacağım diyen bir arkadaş gelsin yapsın. Fakat bilgisiz bir şekilde algı oluşturma adına yalan beyanatı da sizler adına savunmak zorundayım. Abdurrahman bey Türk Patent Enstitüsüne 3’lü kararname ile atandı, Akhisar Köfte’nin patenti nerede? Akhisar Köfte’nin tescilini aldık getirdik. Şuan sizlere dağıtılıyor. Deniyor ki Uslu ve Edremit Zeytin’in tescilini biz yaptık. Hayır efendim, 2 ay önce bunun müracaatını biz yaptık. Ben sadece Akhisar için değil, Türkiye ekonomisine katkı sağlayabilecek kriterler ile ilgili ciddi anlamda çalışmalar yaptım. Rafta duruyormuş deniyor, hayır efendim rafta duran bir şey yok. Biz evcilik oynamıyoruz, bu işin bir prosedürü var. Kimse hayal görmesin. 

RIFAT HİSARCIKLIKOĞLU AKHİSAR’A GELİYOR

Ticaret Odasının parasına dokunmayacağız dedik ve dokunmadık. Ne otel, ne uçak 400-500 lira gibi aldığımız bu parayı 3 milyona çıkardık.  Allah bize nasip etti Merkez Çarşı’yı canlandırma projesinin temelini de Salı günü sayın başkanımız Rıfat beyle hep birlikte atacağız. Merkez çarşıda biliyorsunuz Borsamız Dombaycıoğlu hanını aldı, biz de daha büyük olanı aldık. İhalesini bitirdik. En kısa zaman da 1.5 yıl içerisinde tamamen bitirmeyi hedefliyoruz. 

OSB’DE YER KALMADI

Organize Sanayi’deki biz geldiğimizde her taraf satılık arsaydı, şuan bir tane kalmadı. Bir çok şirket, geldiler buralara yatırım yaptılar. Söz vermiştik, OSB devletin değil, oradaki müteşebbislerindir, göreve gelirsek devredeceğiz demiştik. Önümüzdeki Mayıs’ta seçim var biz Valilik ve oda olarak çekiliyoruz. Müteşebbislere devrediyoruz. 

SİVİL HAVA ALANI OLACAK

Akhisar askeri havaalanının sivil havacılığa açılması, bununla ilgili bu bölgedeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ediyoruz. Merzifon askeri havaalanı sivil uçuşlara açıldı. Önümüzde çok güzel örnek var. Biz bu dönemde hiçbir şey yapmasak sadece bu işi başarırsak yedi ceddimiz ölünceye kadar bizlere dua ederler. Odanın almış olduğu evin tadilatı, verilen burslar şunlar bunlar konuşmuyorum. Ben büyük projeden bahsediyorum. 

YENİ BİR SANAYİ YAPACAĞIZ

Evet Organize Sanayi’deki büyük işletmeler oranın nimetlerinden faydalanıyor. Ama küçük sanayi esnafımız gerçekten kamu arazisiyle iyi bir teşvik alarak o esnafımızı dar yerlerden çıkararak sanayi yapma gayretimiz var. Biz bunu düşünürken, hükümetimiz bununla ilgili şehir içinden şehir dışına taşınmak şartıyla teşvik paketi açıklandı. Bizde devletimizin bir arazisine böyle bir projeyi yaparsak kendimizi bahtiyar addedeceğiz. 

ODANIN ARABASINA BİNMEDİM DESEM YALAN OLMAZ

Üyelerimize ve basınımıza katalog ile birlikte powerbank ve çikolata çam sakızı çoban armağanı gönderdik. Gelen sorular bu odadan mı diye, bakın ben odanın arabasına binmedim desem yalan söylemiş olmam. O bizim odamızdaki arkadaşlarımızla kendi aramızda topladığımız parayla yaptığımız bir güzelliktir. Üyelerimize çam sakızı çoban armağanıdır. Odadan bir kuruş para kataloğun basımı da dahil olmak üzere harcanmamıştır.” Dedi.

İŞTE ABDURRAHMAN YILMAZ'IN EKİBİ

ATSO Başkanı Abdurrahman Yılmaz, 1. Grupta : Şenol Ürküp, Cem Karaca, Mustafa Albayrak, 2. Grupta : Abdurrahman Yılmaz, Ufuk Merde, Orhan Çolak, 3.  Grupta : Fettah Gürmen, İhsan Aydar, Gökhan İnce, 4. Grupta : Fatih Babalı, Hamit Şekerci, 5. Grupta : Abdullah Şekerci, Serdar Bakan, 6. Grupta : Ersoy Çınarlı, Muharrem Bakır, Mutsel Karausta, 7. Grupta : Cemal Başyiğit, İlhan Aysu, Fehmi Seferoğlu, 8. Grupta : Adem Çakır, Şerif Türkan, Baykal Şahin, 9. Grupta : Güven Göçen, Halil İbrahim Dağlı, 10. Grupta : Abdurrahman Yılmaz, Kadir Aybek, Ayhan Demirtürk. (KM-MÖ-ED)


 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Akkale
Akkale - 3 yıl Önce

Show başlamış ... Akhisar bahane köşebaşı tutmak şahane.

İzmir'li
İzmir'li - 3 yıl Önce

Abdurrahman bey İzmir'de yaşıyor. Akhisar'a ne katkısı olacak ki? Ki geçen dönem ortada...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber