Turgut Kızıltaş, Kızıltaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak SMA hastası olan İclal Bebek için düzenlenen yardım gecesinde yaptığı bağış ve duygu yüklü söylemleri ile dikkat çekti. Kars'ta düzenlenen cenaze törenine katılmak üzere memleketi Kars'ta bulunan Turgut Kızıltaş, telefon bağlantısı ile yayına katıldı.

Gecede, SMA hastası İclal Bebek için düzenlenen yardım gecesine katılamadığı için özür dileyen Kızıltaş, yakın dostu olan Müteahhitler Derneği Başkanı Uluğ İnşaat'ın sahibi Senver Erenuluğ'un telefonu üzerine yayına katıldı. Turgut Kızıltaş, SMA hastalığına dikkat çekerek, rahmetli oğlu Hamza Taha Kızıltaş, büyük oğlu Hazar Bulut Kızıltaş, Filistin'de şehit düşen tüm çocuklar, Kızıltaş Ailesi ve Akhisar'da yaşayan ancak yardım yapamayan Semerkant Vakfı üyeleri ve yöneticileri adına toplamda 50.000 TL bağışta bulundu. Ayrıca, Trabzonspor formasını imzalayarak açık artırmaya sunan Kızıltaş, elde edilen geliri İclal Bebek'e hediye etti.

Bağışını gerçekleştiren Kızıltaş, Belediye Başkanı Besim Dutlu, Kaymakam Murat Kütük, siyasi parti yetkilileri, adaylar ve yardımseverlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.