Daha önce söylediği şarkılar ve klipleri ile gündeme gelen ve görevinden alınan bestekar imam olarak bilinen Fatih Ardıç, yeni klibini Akhisar’da çekti.

5 yıllık İlahiyat ve 1 yıllık manevi danışmanlık yapan Kırkağaçlı imam Fatih Ardıç yeni klibiyle ilgili yaptığı açıklamalarda; “2 yıl Kırkağaç’ta Ören Cami’sinde imam hatip olarak görev yapıyordum. Bu süreçte izinli günlerimde ve ücretsiz izne çıktığım zamanlarda müzik tutkumu hobi olarak yapıyordum. İlk olarak bu yılın başında “Maskot Ettin Beni” adlı eserimi yayınladım. Sonrasında sırasıyla “Sevdasız Kal”, “Caizmi Hocam” isimli halkın dertlerini konu alan eserimi yayınladım. Bu eserden sonra hakkımda soruşturma başlatıldı. 

KIRŞEHİR’E HİZMETLİ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

Bir vatandaş olarak halkımızın dertlerinin söylenmesinin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bende şarkımda bu dertleri ve sorunları ele aldım. Sonrasında hakkımda soruşturma başlatıldı. İmam hatiplikten Kırşehir’e hizmetli olarak sürüldüm. Hakkımda verilen bu görevlendirmeyi daha imzalamadım. Ama mecbur imzalayacağız. Konuyu yargıya taşıyacağım.” Dedi.

Son şarkısı olan Madara Ederim’in klibini Akhisar’da çektiklerini ifade eden Fatih Ardıç; “Son eserimiz olan Madara Ederim’in klibini Akhisar Gölet’te çektik. Bugün itibariyle Youtube kanalımızda yayınlandı. Bu süreçte bize destek olan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya, Kırkağaç CHP ilçe başkanı Özcan Kaçar, İYİ Parti İlçe Başkanı Levent Komşu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Koçak’a ve Kırkağaçlı hemşerilerim, köylülerime çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

WhatsApp Image 2022-09-02 at 16.38.35