Akhisar’ın en geniş nüfusa sahip mahallelerinden Atatürk Mahallesi’nde yaşanan ilkokul okulu sorunu çözülmeye yaklaşıyor. 

Manisa Valiliğinde düzenlenen protokol ile Kırkağaçlı iş insanı Fikret Dereköy’ün adının verileceği 16 derslikli ilkokulun anahtar teslim yapım protokolü imzalandı. 

Vali Yaşar Karadeniz’in makamında düzenlenen protokole Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Doğan Dereköy ve Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem katıldı. 

İmzalanan protokol ile Atatürk Mahallesinde Yeni Hükümet Konağı arkasında bulunan hazine adına kayıtlı ve Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli 4 bin 579 metrekare alana sahip arsa üzerine hayırsever Dereköy Özel Eğitim Ltd. Şti tarafından 16 derslikli ilkokul binası anahtar teslim yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek. Okula “Fikret Dereköy İlkokulu” adı ve okul öncesi bölümüne ise “Asude Dereköy Anasınıfları” adı verilecek. Okulun yapım süresinin ise 15 ay olması bekleniyor. 

Atatürk Mahallesinde sadece bir tane okul (Halil Mandacı İlkokulu) olması burada oturan vatandaşlara zorluk yaşatıyordu.

Valilik makamında düzenlenen törende konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, eğitime yapılan yatırımın önemli olduğunu vurgulayarak, hayırsever iş insanı Doğan Dereköy’e teşekkür etti.