Akustik kabin, birbirinden bağımsız şekilde imal edilen ses yalıtımlı duvar-tavan-zemin-kapı ve pencerelerin birbirine montajı sonrası ortaya çıkan sistemin bütünüdür. Bu sistem sayesinde içerdeki sesin dışarı çıkması, dışardaki sesin akustik kabin içine girmesi engellenir. Genellikle modüler imal edilir. İki kişi tüm parçaları söküp rahatlıkla tekrardan takabilir. İmalatında tüm parçalar ses yalıtımlıdır. Modern işyerleri, görevlerini yerine getiren insanların ihtiyaçlarına uyarlar. Giderek daha fazla çalışan, onların barış içinde çalışmasına ve daha etkili olabilmelerine olanak sağlayacak akustik çözümler bulma arzusunu ifade etmektedir.

Çalışanların telefon görüşmeleri ve video konferanslar için özel bölgeler bulmak ve düzenlemek için açık ofis ihtiyaçları. Ses Yalıtım Kabinleri ve en iyi çözümler, tüm ofisi yeniden düzenlemek için çok fazla ödemenize gerek kalmadan rahatlığı sağlamanıza izin veren çözümlerdir! Ses yalıtım kabinlerinin kullanım alanları; fabrikaların jeneratör, motor ve ses yalıtım testi odaları, müzik aletleri ile çalışma ve müzik kaydı yapma odaları gibi yerlerdir. Ses yalıtım kabinleri hem içeriden dışarıya hem de dışarıdan içeriye ses girişini engelleyen özel malzemeler ile üretilmektedir. Kabin içlerinde temiz hava dolanımını sahip havalandırmaları mevcuttur ancak bu havalandırmalarda ses geçişini engelleyen özel ürünlerdir. Ses yalıtımı günümüzde bir gerekliliğe dönüşmesinin yanı sıra, ses yalıtım kabini gibi özel ürünlerde, kullanım alanlarına ve ihtiyaç durumlarında gerekli olmaktadır.

Özel malzemeler ile tasarlanmış ürünler, ses yalıtım kabinlerine ihtiyaç duyulan ortamlarda güvenli ve sağlıklı kullanım sağlamaktadırlar. Ofislerinizde bulunan gürültülerden ayrılabileceğiniz yepyeni bir ortam oluşturabileceğiniz toplantılarınızı telefon görüşmelerinizi, çalışmalarınızı gerçekleştirebileceğiniz Akustik Ses Yalıtımlı Kabin yüksek ses emilimli yapıya sahiptir. Üstün kalitede ses yalıtım ve akustik malzemeleriyle donatılmış, farklı akustik ihtiyaçlarınız için özel olarak üretilen izole odalardır. Ses Yalıtım Kabinleri Ev, iş yeri ve ofislerinizde, gürültüden uzak ve konsantre bir alan sunar. Akustik kabinler kişilerin isteklerine göre üretilmektedir. Akustik ses izolasyon kabini, alandaki gürültülü ekipmanını çevreleyerek ortamda ölçülmüş olan ses oranını, yaklaşık olarak 15% – 25% arası bir azalışa uğratmaktadır. Ayrıca akustik cephe panelleri, yanmazlık özellikleri nedeniyle yangın güvenliği de sağlamaktadırlar. Gürültü kontrol uygulamasına ihtiyaç duyulan alan için, ölçüm değerleri alandan elde edilerek, projeye özgü malzeme geliştirme ve uygulama çözümleriyle akustik sistem tasarımı oluşturulmakta ve her proje için özenle hazırlanmış çözümler üretilmektedir. Bir kabin, ayrıca akustik kapılar, pencereler, konveyörlerin giriş – çıkışlarında akustik tüneller ve açıklıkların maksimum azaltılması önerilmektedir. Çünkü açıklıkların artmasıyla birlikte, ses azalışında düşüş yaşanmaktadır. Ses Yalıtım Kabinleri akustik performansını korumak için makine ile muhafaza arasındaki tüm temastan kaçınılmalıdır. Makinenin etrafında alan kısıtlamaları varsa kapılar, ekipmana uygun erişim sağlamak için pratik bir çözüm olacaktır. Makinenin kapatılmasının mümkün olmadığı durumlarda, operatörleri izole etmek için bir kontrol odası, bir operatör kabini kullanılabilmektedir.