Yeminli Mali Müşavir Sedat Tetiker 32 yıl aradan sonra tekrar siyasi hayata adım attı. Tetiker İyi Parti saflarında siyaset yapmak için, yıllar önceki 200 yakın dostu ile Ramiz GıdaA.Ş’ye ait KİLOGRAM tesislerinde bir araya geldi.  Demokrat Parti, Doğru Yol Partisi, Ana Vatan Partisi’nde görev yapan eski tüfeklerle yeni genç nesil olan İyi Partililer saatlerce eski anıları ve ülkenin geleceği için görüş alışverişinde bulundular.

1973 yılında Adalet Partisi Gençlik Kollarında ilk siyasi hayata adım atan, Sedat Tetiker 1983 yılında Akhisar ANAP ilçe kurucuları arasında görev aldı. 1987 Yılında ANAP Akhisar ilçe başkanlığı da yapan Tetiker 1989 yılında ANAP’tan Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katıldıktan sonra, 32 yıllık aradan sonra 2021 yılında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gurup toplantısında parti rozeti takarak tekrar siyasi hayata adım attı. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği  Yönetim Kurulu Eski Başkanı  Ahmet Çayırlı, ANAP Akhisar ilçe başkanlığı ve belediye başkanı Hüsnü Kahraman’ın başkan yardımcılığını da yapan  Enis Sıdan, DYP İlçe Başkanlığı yapan Avukat Oğuz Kurbanoğlu, DYP Akhisar Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Dutlulu, o yıllarda ANAP ve DYP’de görev yapan bazı yöneticiler, Akselendi Beldesi eski belediye başkanı  İrfan Karahan, Akhisar İyi  Parti ilçe başkanı  Halil Korkmaz ve arkadaşları, İyi Parti Kırkağaç, Soma teşkilatı temsilcileri, Akhisar DP, DEVA, GELECEK PARTİ temsilcilerinin de bulunduğu toplantıda duygulu bir konuşma yapan Sedat Tetiker, “Çok mutluyum.Dostlarım beni kırmayıp davetime katıldığınız için çok teşekkür ederim. Yıllar önce beraber olduğum ağabeylerimin engin tecrübeleri, genç arkadaşlarımın enerjileri ile birlikte hareket ederek şehrimize ve ülkemize hayırlı hizmetler yapmayı amaç edindik. Birliktelik, ülkemizin zor günlerinden çıkışın en önemli nedenidir diye düşünüyorum. Tekrar bir araya geldiğimiz için teşekkür ederken, iyi günlerin İYİ PARTİ ile çok daha kısa zamanda geleceğine inanıyorum.” Dedi.
 

WhatsApp Image 2022-12-29 at 23.11.16