HABER: Haldun Akyüz

Eski adı Sağlık Meslek Lisesi olan Akhisar Farabi Meslek Teknik  Anadolu Lisesi’nin 8 öğrencisi İngilizce Öğretmenleri  Aysel Örnek başkanlığında Kelimelerden Fazlası projesi (More Than Words) platform, (Esep) tarafından kabul edildi.  İletişim yolu  internet üzerinden çalışan ortak ülke öğrencileri Web  2.O araçları kullanarak etkileşimde  bulundukları bir proje olduğu öğrenildi.

Projenin  lideri okulun İngilizce öğretmeni  Aysel Örnek ile yaptığımız görüşmede, Kurucu Ülke olarak Romanya ve Türkiye olduğunu, her iki ülkede bir çok okulun değişik projeler ile çalışmalar yaptıklarını, kurallar gereği basında konunun değerlenmesi ve İnternet haber sitelerinde kamuoyuna duyurulması gerektiği ile sözlerine başladı.

Aysel Örnek,  “Bu ve bu gibi projeler ile başta öğrencilerimiz kurdukları iletişim ile önemli sosyal hayatlarında ve yabancı dillerini de geliştiriyorlar. Öğretmenleri ile bire bir görüşmeler ve internet üzerinden kurdukları iletişim ile çok önemli gelişim sağlıyorlar. Projemizin  sonuçlandığında  okulumuzun alacağı “KALİTE ETİKETİ” ile okul yönetimimizin,öğretmenlerimizin ve öğrencilerimiz büyük bir moral kazanacaklardır kanısındayım. Çalışma ve projeler idealist  öğretmen ve başarılı öğrenciler sayesinde gerçekleşiyor.”dedi.