Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan adayı Ömer İşçi, geçtiğimiz gün yapmış olduğu basın toplantısında projelerini açıkladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun da katıldığı toplantıda Akhisar'a üniversite yapılacağının müjdesi verildi.

Toplantıda söz alan İşçi, Akhisar Üniversitesi'nin ilçenin eğitim vizyonunu daha da ileriye taşıyacağına vurgu yaptı. İşçi, modern bir kampüste, nitelikli akademik kadrosuyla gençlere hizmet verecek olan üniversite sayesinde Akhisar'ın bilgi ve teknoloji üssü olacağını dile getirdi. Açılacak olan üniversitenin şehrin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağını da belirten başkan adayı, yapılacak kültür ve sanat aktiviteleriyle şehrin dinamizmini de artıracağını ifade etti. 

ÜNİVERSİTEYE KAVUŞMAK İÇİN BEKLEMEYECEĞİZ

Yaşanan deprem nedeniyle Türkiye genelinde tüm yatırımların durduğunu belirten İşçi, " Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun kişisel girişimleri sayesinde Akhisar'ın birçok projeye kavuşacağını, Akhisar Üniversitesi'nin de bu önemli projelerden sadece biri olduğunu söyledi. Zaman kaybetmeden öncelikle Celal Bayar Üniversitesinin bazı bölümlerini Akhisar'da faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyleyen İşçi, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra Akhisar Üniversitesinin eğitime başlayacağını aktardı.