Ankara Ato Congresium salonunda düzenlenen esnaf buluşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katıldığı programa Türkiye Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral’da katıldı.

Güral;” Bizde Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Pazarcılar Odası Olarak Manisa’yı temsilen katılarak taleplerimizi ve sıkıntılarımızı dile getirdik. Pazarcı esnaflarımızın kullanmış olduğu ticari kamyon ve kamyonet tarzı araçlarımızı yenilememiz acısından ÖTV’siz araç alma konusunu Cumhurbaşkanımıza ilettik. Daha sonra Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın Polatlı Perpa Pazaryerinde verdiği bin kişilik iftar yemeğine katıldık. Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar Kooperatifçilik Genel Müdürü Taha Enes Şener ve Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik i ziyaret ettik. Ziyarette Odalarımız ve çalışmalarımız hakkında bilgi verdik ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Genel Müdür Taha Enes Şener’i Akhisar’ımıza davet etti” dedi..

İftar yemeğinde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat;” Türkiye genelinde pazarcılar odaları ile belediyeler arasındaki en büyük sorun olan 5957 sayılı kanunun 7-ila 11. maddelerinin değişim sözünü verdi.