Milli Yol Partisi Akhisar İlçe Başkanlığı ve Nizam-ı Âlem Ocakları, Turgutlu'da grevde olan Lezita işçilerine destek vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete katılan Milli Yol Partisi Akhisar İlçe Başkanı Zafer Aydın, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, Genel Başkan Remzi Çayır'ın selamlarını iletti.

Zafer Aydın, işçilerin ülkenin bel kemiği olduğunu vurgulayarak, "Kendi ülkemizde, kendi işçilerimizi ezdirmeyiz. Adalet yerini bulacaktır," dedi. Sözlerini, şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Firavuna karşı çıkmak yetmez, Musa'nın da yanında olmak gerekir" sözüyle sonlandırdı.

Nizam-ı Âlem Ocakları Akhisar İlçe Başkanı Tahsin Sungur ise, "Biz buraya siyaset yapmaya değil, sizlere destek olmaya geldik. Ben de sizler gibi bir işçiyim ve Öz Gıda Sendikası üyesiyim. Hakkınızı her zaman savunacağız," diyerek işçilere sabırlı olmalarını ve mücadelelerinden vazgeçmemelerini öğütledi.

Nizam-ı Âlem Ocakları Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanı Sefa Orhan da işçilere hitaben yaptığı konuşmada, "Bugün burada yapılan eylem sadece sizi değil, hepimizi temsil ediyor. Biz de her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayız," dedi ve konuşmasını Muhsin Yazıcıoğlu'nun "İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm" sözüyle bitirdi.

Ziyaret sırasında işçilerin ve sendika temsilcilerinin misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden heyet, Öz Gıda-İş Sendikası Başkanı Raif Bey ve Egemen Bey'e de teşekkürlerini sundu. İşçiler ve sendika yetkilileri, bu destek ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ettiler.

Editör: Mustafa Özdemir