Etkinliğe Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Uysal, Manisa İl Başkanı Hasan Çam, Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı Ali Uysal, Manisa Nizam-ı Âlem Ocakları İl Başkanı Mustafa Uçar, Yunusemre İlçe Başkanı Batuhan Karaali, Suat Demirsu İlçe Başkan Vekili İlker Akşen, İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Akşen, Nizam-ı Âlem Ocakları İl Yönetimi, Yunus Emre Biniciler İlçe Gençlik Kolları Başkanı, Akhisar Nizam-ı Âlem Ocakları İlçe Başkanı Hasan Tahsin Sungur, Akhisar İlçe Başkanı Zafer Aydın, Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı Salih Şepik ve yönetim kurulu üyeleri, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Hızır Şenol ve diğer misafirler katıldı.

Zafer Aydın’ın Konuşması
Akhisar İlçe Başkanı Zafer Aydın, konuşmasında, "İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanım Sayın Ali Uysal ve Yönetim Kurulu, Divan ve siz değerli misafirlerimiz, hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz. Ben Zafer Aydın, 30 yaşında, bir çocuk babasıyım ve esnafım. Milli Yol Partisi Akhisar’ın ilk kurucusu olarak İlçe Başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Bu göreve getirildiğim için büyük bir onur duyuyorum. Manisa İl Başkanım Sayın Hasan Çam ve Genel Başkanımız Remzi Çayır'a teşekkür ederim" dedi.

Milli Yol Partisi'nin Kuruluş Amacı
Aydın, Milli Yol Partisi’nin 14 Aralık 2021 tarihinde Remzi Çayır öncülüğünde, Büyük Birlik Partisi'nden ayrılan bir grup tarafından kurulduğunu ve milli muhafazakâr bir Türk milliyetçisi parti olduğunu belirtti. Partinin adalet, liyakat ve üretim ilkelerine vurgu yapan Aydın, "Milli Yol Partisi, güler yüzü, omurgalı duruşu ve doğru söylemiyle vatana ve millete hizmet etmeyi amaçlamaktadır" dedi.

Hedefler ve Gelecek Planları
Aydın, partinin güçlü bir ideolojiye sahip olduğunu ve bu doğrultuda sosyal, siyasal ve ekonomik programlarla hem muhalefete hem de iktidara talip olduklarını ifade etti. "Akhisar’da Nizam-ı Âlem Ocaklarını açmayı planlıyoruz. Amacımız, adaletin ve hakkın yanında yer almak, merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşları olarak onun izinden gitmektir" diye konuştu.

Kongre Sonrası Etkinlikler
Kongre sonrası Gölet Alanı'nda Milli Yol Partisi standı ziyareti ve ardından Çağlak Festival Alanı'nda esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Aydın, konuşmasının sonunda, "Rabbim bu kutlu davada bizleri mahcup edip utandırmasın. Buraya kadar gelip bizleri dinlediğiniz için teşekkür ederim" dedi.

Editör: Mustafa Özdemir