Türkiye’de örneğine az rastlanan küçük sanayi sitelerinden birisi olan S.S.A. Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi tüm üyelerinin katılımıyla geniş çaplı çalıştay toplantısı gerçekleştirdi.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde (Eski Belediye) düzenlenen ve Bülent Özdemir’in sunumunu yaptığı çalıştay toplantısı S.S.A. Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi başkanı Recep Kalın’ın açılış konuşmasıyla başladı. 

Çalıştay toplantısının üç konu başlığı üzerine yoğunlaştığını ifade eden Recep Kalın; “Tüm üyelerimizin ve katılan misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bu çalıştay toplantımızın 3 ana başlığı var. Bunlar biten fabrikalarımıza alınacak makine ve ekipmanlar, 2009 yılında kurulan kooperatifimizin mücadelesi, bugün arsa ve fabrikalarımız ile kurulan sanayi sitemizdir. 

Çok değerli üyelerimiz, yönetim kurulu olarak aldığımız karar ile bu güne kadar kooperatifimizi eleştirmiş hatta mahkemeye vermişleri ve verdirenleri de atfediyoruz. Bu oluşumun bitmesi için çaba sarf etmeye bekliyoruz. Aksi halde karşımızda yer alan kooperatifimize zarar vermeye kalkanları kesinlikle affetmiyoruz. Şunu bilmenizi istiyorum, bizler bu sanayi sitemiz bitene kadar birlikte hareket edeceğiz. Bireysel hareket etmeyeceğiz. Çünkü hem ülkemiz hem de dünyada kooperatifçilikte yaşanan birlik ve gelişme sonrası nasıl büyük bir güç oluştuğu ve birlikte nasıl bir başarı yakalanıp kale gibi büyüdüğü görüldü. Küçük esnafın el birliği ile dağılmadan erozyona uğramadığını büyük fayda sağladığını biliyoruz. Devletimizin bu şekilde birlikte hareket edebilen tüm başarılı kooperatiflere sonsuz yardım yapmaktadır. Bu yardım hem bina, hem de makine ekipman yardımıdır. Çünkü biz tüm üyelerimiz ile birlikte hareket ediyoruz ve tüm işyerlerimizi birlikte dayanışma ile bitireceğiz. 

50 MİLYON DOLAR İHRACAT GARANTİSİ

Sayın üyelerimiz bilinmelidir ki sitemiz bittiğinde yıllık 50 milyon dolar ihracat garantisi devletimize veriyoruz.” Dedi.

ZAFER KALKINMA AJANSI YETKİLİLERİ BİLGİLENDİRDİ

Çalıştay toplantısında Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Bürosu yetkilileri Buket Kaner ve Cansu Uyar, yatırım ve teşvikler ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Toplantıda sırasıyla S.S.A Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi başkan yardımcısı Mehmet Ateş, komisyon üyesi Akif Karataş, kooperatifin en genç üyesi Ergün Akkuzu, başkan yardımcısı Erdoğan Akkuzu, komisyon üyesi Halil Akdağ, kaptan Aykut Dursun Karataş, sitenin planlarını hazırlayan İnşaat Mühendisi Burca Baş ve Mimar Merve Şahin Baş, şehir planlamacı Mustafa Hoşafcı, avukatlar Arda ve Engin Ege Meriç, Elektrik Mühendisi Çağdaş Kırlıdağ, Jeoloji Mühendisi Mehmet Solak, Harita Mühendisi Yiğithan Kurt, Muhasebeci Özgür Onay konuşmalarını gerçekleştirdi. 

Toplantıda sonrasında sinevizyon gösterimi ile S.S.A Mermerciler Küçük Sanayi sitesinin son hali katılımcılara izletildi.