Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremler sonrası arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğünün de bölgedeki arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Kahramanmaraş’ta Ebrar Sitesindeki arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olan ekipler, sitede 1’i çocuk 3 kişiyi kurtardı.

Ülkemizin güneydoğusunda 10 ilde etkili olan Kahramanmaraş merkez üslü 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekipleri arama kurtarma çalışmalarına iş makineleriyle destek olmaya devam ediyor. MASKİ ekiplerinin Kahramanmaraş’ta bulunan Ebrar Sitesi’ndeki çalışmalarında 3 kişi enkazdan sağ salim çıkarıldı. 

 “İnşallah sevindirici haberler almaya devam edeceğiz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de yürütülen çalışmaları ilk günden beri yakından takip ettiğini belirterek, “Büyükşehir ve MASKİ ekiplerimiz, 7 araç ve 54 personelden oluşan itfaiye ekiplerinin yanı sıra toplamda 20 araç, 37 personel, ışık kuleleri ve jeneratörlerle yara sarmak için deprem bölgesinde çalışmaya devam ediyor. Kahramanmaraş’ta Ebrar Sitesindeki görevde iş makinelerimiz ile arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerimiz, 1’i çocuk olmak üzere 3 kişinin sağsalim kurtarıldığı göreve önemli bir destek verdi. Bir kez daha orada cansiperane bir şekilde görev yapan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sevindirici haberler almaya devam edeceğiz” dedi.