Halkçı belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen proje, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını kolaylaştırmayı hedefliyor. Başkan Zeyrek, “Günümüzde dar gelirli bir ailenin ev sahibi olması neredeyse imkansız. Biz ise aylık 20 bin TL ödemeyle bu imkanı sağlıyoruz” dedi.

Toplantı, Şehzadeler ilçesi Turgut Özal Mahallesi’nde 177 hektarlık alanda planlanan Spilkent Toplu Konut Projesi'ne dair bilgi vermek amacıyla gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Burak Deste, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Kılıç, Ulaş Aydın, Pınar Mine Hacıalibeyoğlu ve Manisalı vatandaşlar da yer aldı.

Proje Hakkında Bilgilendirme
Noran İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Kocaman, projenin Manisa’ya sadece toplu konut sağlamakla kalmayıp, kente yeni bir vizyon kazandıracağını belirtti.

Başkan Zeyrek, halkın mağdur olmaması için projenin temkinli bir şekilde ilerletildiğini vurguladı. “Spilkent projemizde akıllardaki soru işaretlerini gidermek ve sürece dair bilgi vermek için bu toplantıyı düzenliyoruz. Adaletli olacağız ve bir kuruşu dahi lüzumsuz harcamayacağız” diye konuştu.

Mali Disiplin ve Güvence Altında İnşaat Süreci
Başkan Zeyrek, mali disiplini sağlanmış, inşaat süreci güvence altına alınmış bir döneme girdiklerini ifade etti. "Yıldan yıla artış gösteren taksitler yerine sabit kur uygulamasına geçtik. Bu uygulamayla, başvuran hemşerilerimiz, evlerini aldıklarında ne kadar ödeme yapacaklarını net bir şekilde görecekler. Süreci şeffaf, hesap verebilir ve denetlenebilir şekilde yürütüyoruz" dedi.

Proje Süreci ve Kura Çekimi
Başkan Zeyrek, kura çekiminin noter sürecindeki gecikme nedeniyle ertelendiğini ve temmuz sonu itibariyle kuraların çekileceğini belirtti. “Dairelerin teslim tarihinde herhangi bir değişiklik olmayacak. 36 ay içerisinde evlerinizde güle güle oturmanızı diliyorum” dedi.

Başvuru Ücretlerinin Güvence Altında Olması
Başkan Zeyrek, başvuru sırasında toplanan ücretlerin güvence altında olduğunu vurguladı. “Toplanan paralar, Spilkent Toplu Konut Projesi için açılmış olan vadesiz hesapta tutulmaktadır. Faiz geliri söz konusu değildir. Kura tarihleri de belediyemizin ve Manisa Toplu Konut Yatırım A.Ş.'nin internet sitelerinden duyurulacaktır” dedi.

Sabit Ödeme Sistemi ve Fiyatlar
Başkan Zeyrek, 1+1 daire için ilk yılın taksit ödemelerinin 20 bin TL olduğunu belirterek, “Aylık taksitimiz ilk yıl için 20 bin TL, ikinci yıl için 30 bin TL, üçüncü yıl için 35 bin TL, dördüncü yılda 45 bin TL ve beşinci yılda 50 bin TL olacak” dedi.

Vatandaşlardan Gelen Soruların Yanıtlanması
Toplantı sonunda Başkan Zeyrek, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı ve toplantı son buldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu proje ile halkın ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek ve toplumsal refahı artırmak adına önemli bir adım atmış bulunuyor.

Editör: Mustafa Özdemir