Mahkeme kararıyla iptal edilen Akhisar Kent Konseyi genel kurulu bugün tekrar yapıldı. Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda yapılan genel kurulda iki başkan adayı yarıştı. Mevcut Başkan Hasan Ali Men ile Vedat Özel divana başvuru yaparak aday olduklarını birer dilekçe ile sundu.

Yapılan itirazlar ve konuşmaların ardından 107 delegenin bulunduğu Kent Konseyi seçimine geçildi. İlk seçimde 76 delege oy kullandı ve Hasan Ali Men 61, Vedat Özel 13 oy alırken 2 oy da geçersiz sayıldı. Yeterli çoğunluğun sağlanmadığı için ikinci seçime geçildi.

Yapılan ikinci seçimde 69 delege oy kullandı ve Hasan Ali Men 59, Vedat Özel ise 7 oy alırken 3 oy da geçersiz sayıldı. Yapılan ikinci turda 59 oy alan Hasan Ali Men tekrar başkanlığa seçildi.

Yapılan yürütme kurulu seçimlerinde asil üyeliğe seçilen 7 kişi şu isimlerden oluştu:

İhsan Gümüş: 53
Erol Kayan: 53
Sinem Kabasakal: 51
Cengiz Özdemir:50
Akın Kara:49
Hatem Menteş:46
Nadir Güven: 45

Yapılan yürütme kurulu seçimlerinde yedek üyeliğe seçilen 7 kişi şu isimlerden oluştu:

Fuat Kabayel: 32
Ahmet Şen: 31
Hasan Zafer: 30
Aydoğan Aras: 29
Ersen Tepeci: 28
Bülent Topal: 26
Mustafa Güral: 26

12’şer oy alan Arif Babacan ve Vedat Özel ise yürütme kurulu üyeliğine seçilemedi.

Divan Kurulu Başkanlığına Zafer Kara, Bülent Topal ve İbrahim Özkul üye olarak önerildi ve kabul edildi. Kent Konseyi tek liste ile seçime giren Akhisar Esnaf Odası Başkanı Hasan Ali Men ve yönetim kurulu kazandı. Yönetim kurulunda ise İhsan Gümüş, Özlem Özcan, Erol Kayan, Nadir Güven, Sinem Kabasakal, Cengiz Özdemir, Hatem Menteş ve Akın Kara yer alırken daha son yapılacak Kadın Meclis Başkanı ve Gençlik Meclis Başkanı yer alacak.

Yapılan ilk tur seçimde çoğunluk sağlanamazken ikinci tur seçimde 55 oy alarak yeni yönetim seçimi kazandı.

Genel kurul seçiminin divan başkanlığını Zafer Kara üyeliklerinde ise Ceyhun Kılıç ve Mustafa Öztaş yaptı.