Festivalde Nostalji Modası

Akhisar Alışveriş Festivali kapsamında Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim ve Üretim Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin hazırladığı Nostalji Moda Sergisi açıldı.

Festivalde Nostalji Modası

Yaklaşık 200 öğrencinin eğitim gördüğü Giyim ve Üretim Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin tek hedefi Moda Müzesi açmak. İlk adımı Alışveriş festivalinde atan öğrenciler yaklaşık 25 nostaljik Akhisar ve civarında kullanılmış eserleri ikinci nakliye caddesi etkinlik alanında sergiledi. Serginin iki gün açık kalacağı bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Nazan Bahar; “öncelikle bizlere böyle bir imkan sağladıkları için Akhisar Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Giyim ve Üretim Teknolojileri Bölümümüzde yaklaşık 200 civarında öğrencimiz okumaktadır. Bizler bu konu ile ilgili kıyafetlerimiz ile ilgili Akhisar’ımızı tanıtmak istiyoruz. Okulumuza da gelecek yıllarımızda yıllarca sürecek olan bu anlamda Zeynep Gülin Öngör Moda Müzesi açmayı hedefliyoruz ve planlıyoruz. Akhisar Belediyesi’ne küçük de olsa bu anlamda destek olduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eskiden esintiler sunmak istediklerine vurgu yapan Giyim ve Üretim Teknolojileri Öğretmeni Medina Gürmen “kıyafetlerimiz nostaljik kıyafetler olup, hafif modernize edilerek es nakışları eski süslemeleri kullandık. Kimisi ise tamamen eski kıyafetlerdir, hiçbir değişiklik yapmadan direk aldık ve sergiledik. Eskiden esintiler sunmak istedik” dedi.

Serginin açılış kurdelesini ise; Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu, Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nazan Bahar, Teknik Müdür Yardımcısı Sevgi Candan Yetiş, Giyim ve Üretim Teknoloji Bölümü öğretmenleri Medina Gürmen ve Kadriye Karaman ile öğrenciler yaptı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber