Akhisar Türk Eğitim-Sen'de Dayanışma Gecesi

Türk Eğitim-Sen Akhisar Temsilci başkanı Ercan Yaşar yönetim kurulu üyelerinin Can Köfte restaurantta düzenlediği

Akhisar Türk Eğitim-Sen'de Dayanışma Gecesi

 

Türk Eğitim-Sen Akhisar Temsilci başkanı Ercan Yaşar yönetim kurulu üyelerinin Can Köfte restaurantta  düzenlediği geleneksel birlik beraberlik yemeğinde üyeleriyle buluştu.

 

Gecede Türk Eğitim-Sen’in tüm bayan üyelerine özel bir yılsonu bakım paketi hazırlayan Hürrems Güzellik Merkezi sahibi Şükran Füzün,” Özel yıl sonu paketin içinde uzman eşliğinde vücut analizleri, cilt analizi ve daha sonra vücut sıkılaştırma programı hediyemiz var. Tüm Eğitim-Sen bayan üyelerine bütün yılın yorgunluğunu atabilsinler diye bayan üyelere bir destek ve bir jest yapalım istedik onun için buradayız teşekkür ediyorum katılan herkese teşekkür ederim dedi.


Gecede yapılan konuşmalardan sonra Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Mustafa Kılınç, Beyoba İhsan Ünlü ilköğretim okulu öğretmenlerinden Kamil Koç ve Gazi-A.Vehbi Bakırlıoğlu İngilizce Öğretmeni Hakan Uray’ı söylediği  sarkılar ve türkülerle geceye katılanlar gönüllerince oynayıp    doyasıya eğlendiler.

Türk Eğitim-Sen yönetim kurulu üyesi ve basından Sorumlu Dilek Cangür’ün sunuculuğunu yaptığı gecenin açılış konuşmasını Türk Eğitim-Sen Temsilci başkan Ercan Yaşar yaptı.

 

  Ercan Yaşar;” 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı yılsonu birlik-beraberlik ve dayanışma yemeğine hepiniz hoş geldiniz. Evet, sevgili dostlar bu yıl sizlerle birçok ilklere İmza attık, tarih yazdık Bunlardan ilki öğretmen evi seçiminde arkadaşlarımız Dilek Cangür ve Mehmet Karaduman’ı yönetime seçerek gerçekleştirdik. Buradan arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Ardından ilksan seçimlerinde tarihi bir oy alarak farkla adayımız Türker Uzun ilçe temsilcisi olarak seçilmiştir. Kendisinin bir İlk olduğunun gururunu yaşamasını diler çalışmalarında başarılar dilerim. Değerli arkadaşlarım tarihlerinde İlk defa yetkili olup hezimete uğrayanların durumunu bu yıl ki toplu sözleşmede gördünüz. Onurlu durmanın, dik duruş sergilemenin ve çözüm üretebilmenin adresinin Türk Eğitim-Sen olduğunu bir kez daha ispat ettik 23 Mayıs iş bırakma eyleminde bile üç sendika ortak eylemde bulunabilmemize rağmen Eğitim Bir-Sen kibirden ve gururdan dolayı kendi kendilerine, zorlamayla İstifaların gölgesinde eylem yapmışlardır. Bütün çağrılanımıza kulak tıkamışlar, çalışanın yanında değil de iktidarın yanında yer almayı tercih etmişlerdir. Üyelerine bunu bir türlü izah edememişlerdir. 

 

 Değerli arkadaşlarım; İşte bütün bir yıl içerisinde bize güvenip üye olan arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Kendilerine buradan aramıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Bu yıl ki sayımızı 360’a kadar çıkarttık. Allah’ın izniyle önümüzdeki yıl Akhisar’da yetkiyi almak istiyoruz. Bunun İçin canla başla çalışıyoruz. Üye sayımızın artmasında katkıları olan herkese teşekkür ederim.  . Bizim bu yükün aftından tek başımıza kalkmamız mümkün değil. Bunun İçin 2012-2013 eğitim-öğretim yılında da sizlerden çok büyük destek bekliyoruz. Şimdiden hepinize teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


  Ardından   Gecede konuşan Türk Eğitim-Sen Manisa Şube İl Yönetim Kurulu Üyesi Kudret Aktaş;da  Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliğinin Öğretmenevi seçimlerinde, gerekse İlksan seçimlerinde ve üye yapımında gösterdiği gayretlerden il yönetimi adına ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Sendikalıkçılıkta hiçbir yönetici, ya da her hangi bir yönetici tek başına bir şey ifade etmiyor. Sizler varsanız bizler varız. Bizler gücümüzü şu iktidardan, bu iktidardan, ya da bir takım yandaşlardan değil, işte dimdik ayakta durmasını bilen, eğilmeyen ve bükülmeyen siz üyelerimizden alıyoruz. Sizler olmazsanız biz yöneticiler hiçbir şeyiz arkadaşlar. Bu duruşunuzdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Sayın bakanın bu hafta içersinde yapmış olduğu konuşmalarda maalesef siz değerli, karakter ve kişilik sahibi olan arkadaşlarıma ciddi anlamda hoş olmayan ifadeler ve terimler kullanarak adeta bu ülkede inanmış olduğumuz, dinin Hz. Ali’nin ifade ettiği gibi, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen öğretmene vermiş olduğu değeri ve bu Peygamber mesleğini maalesef şuan ki iktidar ve bakan bizi değersizleştirerek ayaklar altına almak ve değerimizi kaybettirmek istiyorlar. Bunları ben esefle kınıyorum. Bakanın ifade ettiği bir cümle var, diyor ki, biz öğretmenlere kişilik kazandıracağız. Kusura bakma sayın bakanım benim burada gördüğüm arkadaşlarım ve Türkiye’deki bütün Türk Eğitim-sen’i, KAMU –Sen’in üyelerinin hepsi sonun kadar kişilik ve karakter sahibi insanlar. Ama sizin yandaşlarınızda böyle bir şey varsa, kusura bakmayın biz bunu bilemiyoruz. Hiçbir kimse duruşumuza ve kişiliğimize bakan da olsa laf edemez.dedi.

             Gecede konuşan Türk Eğitim-Sen Akhisar ilçe yönetim kurulu üyesi Dilek Cangür; de sözlerinde 

 

 Dünya’da ve Türkiye’de demokrasinin gelişmesinde kadınların ve kadınlara sağlanan hakların önemli bir yeri vardır. Hatta kadınların sahip olduğu haklar ülkenin gelişmişlik seviyesinin bir nişanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadın çalışanların iş hayatında yer alan diğer çalışanlara göre görevleri bir kat daha ağırdır. Çünkü iş dünyasındaki görevlerinin yanında anne ve eş olarak da farklı rolleri bulunmaktadır. Bu nedenle ailelerin sağlam, çocukların mutlu ve toplumların daha huzurlu olabilmesi için doğrudan ve dolaylı olarak bütün çalışanları ilgilendiren, kadın çalışanlara has sorunların özel bir özveri ve gayret ile çözülmesi gerekmektedir. Türkiye Kamu Sen Konfederasyonu ve Türk Eğitim Sen, bu hususu hiçbir suretle göz ardı etmeden bu alandaki çalışmalarını bütün zeminlerde yapmaktadır. Türk Eğitim Sen kadınların çalışma hayatında etkin olmalarını, hak arama mücadelesinde bilinçlenmelerini, sendikal harekete katkı sağlamalarını desteklemektedir.


Türk Eğitim sen bu amaçla kadın çalışanların sorunları üzerine çalıştaylar ve kadın kurultayları düzenlemiştir. Bu çalışmalarına da ara vermeden devam edecektir. Türk Eğitim Sen tarafından 9-11 Mart 2012 tarihleri arasında “çalışma hayatında ve sendikal mücadelede kadını rolü ve beklentileri çalıştayı” düzenlenmiştir. Antalya’da yaklaşık 400 kişinin katılımıyla yapılan çalıştayda “çalışma hayatında fırsat eşitsizliği ve pozitif ayrımcılık; kadın çalışanların yönetim süreçlerine katılımı, işyerinde şiddet ve mobbing, yeni anayasada kadın sorunlarının çözümüne yönelik yapılması gereken düzenlemeler” gibi konular ele alınmıştır. Komisyonlarda sorun tespiti, sorunların giderilmesi için öneriler ve sonuç bildirgeleri hazırlanmıştır. Yapılan bu çalıştayın sonuçları kitap haline getirilmiştir. İncelemenizi tavsiye ederim. Katılımcı demokrasi bilinci ve kültürünün yerleşmesinde sendikaların yeri tartışılamaz. Sendikal hareketlerin kadın bakış açışı ve hassasiyeti ile daha güçleneceği, daha etkin ve daha sosyal hala geleceği aşikârdır. Bunun için; sendika üyesi arkadaşlarımızı sadece kadın komisyonlarında değil, sendika yönetimlerinde görev almaya sendika üyesi olmayan eğitim çalışanlarına Türk Eğitim Sen’de buluşma çağrısında bulunuyoruz. Gelin farkındalık yaratalım diyoruz hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


Geceye  katılanlar Arasında MHP Akhisar İlçe Başkanı Ali Çavdar yönetim kurulu üyeleri  Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil Alpay  Akhisar Erzurumlular Derneği başkanı İrfan Aksoy, yönetim kurulu üyeleri, Öğretmenler ve çok sayıda davetli  katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber