Akhisar Lokantacılar Odasına bağlı üyelerin kendi aralarında topladığı yardımlarla, deprem bölgesinde yardım toplayan personele ve vatandaşlara Miraç Kandili dolayısıyla ekmek arası sucuk ikramında bulunuldu.

Akhisar Lokantacılar Odasının organize ettiği etkinlik kapsamında ilk olarak depremin ilk gününden buyana Kapalı Spor Salonunda deprem bölgesine yardım toplayan personele ekmek arası sucuk ikramında bulunulurken Miraç Kandili dolayısıyla Ragıpbey Mahallesi 16 Sokak İskeçe Kokoreç işletmesi önünde vatandaşlara ikramda bulunuldu.

Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Gören, yaptığı açıklamada ikramların tamamının oda bütçesinden değil üyelerin destekleri ile toplanan yardımlarla yapıldığını ifade ederek destek sağlayan tüm yönetici ve oda üyelerine teşekkür etti.

Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Gören, “Akhisar Lokantacılar Odası olarak Hatay bölgesinde desteklerimiz oldu. Deprem bölgesi Hatay’da kendi götürdüğümüz tır ve kuru gıdayla orada çaresizce dışarıda kalmış vatandaşlarımıza hizmet etmiştik. Oradayken aklımızda tabiî ki Akhisar’da toplanan yardımlardaydı, Akhisar’da bu iş için gönüllü olmuş çalışandaydı. Gelir gelmez önce Akhisar Kapalı Spor Salonunda canla başla günlerdir yardım toplayan depremzedelerimiz için vakit harcayan mesai harcayan başta gençlerimiz olmak üzere kadınlarımız ve gönüllü tüm personele de hem mübarek Miraç Kandili dolayısıyla birlik ve beraberlik dolayısıyla, sucuk ekmek ikram etmek istedik.

Öncelikle kapalı spor salonundaki depremzedelere yardım toplayan kardeşlerimizden başlayarak daha sonra oradan kalanı da halkımızla paylaştık. Akhisar Lokantacılar Odası olarak yaptığımız etkinliğin hiçbir kuruşu odamız bütçesinden karşılanmamıştır bunu da gurur ve mutlulukla söyleyebilirim. Bugün bize burada kapılarını açan yöneticilerime de çok teşekkür ediyorum.

Benimle birlikte hem Hatay’da hem burada canla başla tüm yöneticilerime de çok teşekkür ediyorum. Akhisar Lokantacılar Odası olarak bu yaraların sarılması için depremzede kardeşlerimize bir nebze de olsa acılarını dindirebilmek için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle hem vatandaşlarımızın Miraç Kandilini kutluyorum, hem de depremzede kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.