Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, önemli konuların ele alınması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağına dair açıklama yapılması bekleniyor.

28 Mayıs'taki seçimlerin ardından kurulan Erdoğan liderliğindeki hükümet, bir yılını geride bıraktı. Bu süreçte ekonomiden tarıma, enerjiden savunmaya birçok alanda önemli adımlar atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bir yıllık değerlendirmesini Kabine toplantısının ardından yapması planlanıyor. Toplantıda, Kurban Bayramı tatilinin süresi de netlik kazanacak.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak mı?
Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi, Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonuyla birleştirilerek 9 günlük tatil yapılması beklentisi artıyor. Bu nedenle tüm gözler Beştepe'deki toplantıya çevrildi. Bu yıl Kurban Bayramı, 16-19 Haziran (Pazar-Çarşamba) tarihlerine denk geliyor. 14 Haziran Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte milyonlarca kişinin tatile çıkması bekleniyor. Bu nedenle, bayram tatilinin 9 güne uzatılmasına dair beklentiler yükseldi.

Ekonomi Programı Masaya Yatırılacak
Beştepe'deki toplantıda, ekonomi programı da masaya yatırılacak. Alım gücünü artırma ve yüksek fiyatlarla mücadeleye yönelik tedbirlerin sonuçları gözden geçirilecek.

Terörle Mücadele ve 9. Yargı Paketi
Kabinenin bir diğer önemli gündem maddesi terörle mücadele olacak. Ayrıca, hazırlıkları devam eden 9. Yargı Paketi ile ilgili son durum da değerlendirilecek.

Bölgesel Gelişmeler ve İsrail'in Gazze'ye Saldırıları
Toplantıda, bölgesel gelişmeler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve ateşkes çabaları da ele alınacak.

Editör: Mustafa Özdemir