Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) B grubunda mücadelesi eden Akhisar Belediye basketbol takımı on üçüncü haftada, kendi saha ve seyircisi önünde Konya BŞBK Spor’a 19 sayı farkla 53-72 mağlup oldu. Akhisar bir oyun sergilerken güçlü rakibine boyun eğdi.

 Akhisarspor’un eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Akhisarspor Teknik direktörü İsa Turan, Kaleci Antrenörü Metin Mert, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Bedri Türk, Akhisar Belediyespor Basketbol Başkanı Ali Merde ve basketbol severlerin takip ettiği müsabakanın dört çeyreğinde de konuk ekip üstündü.

Akhisar Belediye oyuna Murat Osman Dere, Dündar Yalvaç, Atahan Saylam, Önder Erişen, Hamdi Kutay Pehlivan beşlisi ile başlarken, rakip Konya BŞBK Ali Ulaş Peker, Emre Özkan, Asım Özhan Özberkan, Recep Solak, Oğulcan Metehan ile parkeye çıktı.

Başhakem Mustafa Topaloğlu, yardımcı hakemler Sedef Yarıcı, Ahmet Köse, başarılı bir müsabaka yönetemediler Akhisar Belediye ilk çeyrekte Konya BŞBK karşısında 2sayı farkla 19-21 geride tamamladı. İkinci çeyrekte Konya BŞBK iyi oyunu ile 5 sayı farkla 31-36 devreyi önde geçti. Üçüncü çeyrek de üstün oynayan Konya BŞBK, Akhisar Belediye karşısında 10 sayı farkla 47-57 sayı ile kapadı. Son çeyrekte farkı 19 sayıya çıkarak Konya BŞBK, Akhisarlı devleri sahasında 53-72 mağlup etti.