Türkiye Voleybol Kadınlar 2.ligi 6.gurupta mücadele eden  Akhisar’dan, Akhisargücü, ile Akhisar Belediye Sportif Faaliyetler takımı Akhisarlılara voleybolu sevdirdiler. Her iki  kulübünde alt yapıda takımları var. 10 takımın mücadele ettiği gurupta Akhisar  Belediye Sportif Faaliyetler takımı 2. Akhisargücü de 3. olarak bitirdi.

Akhisar’ın 2  takımından başka Türkiye Voleybol Kadınlar 6. Gurupta Bergama Belediye Gençlik, İzmir Büyükşehir Belediye, Özel Gelişim Koleji, Rota Koleji, Torbalı Belediye, Turgutlu Belediye Kültür Sanat, Uşak Gençlik Merkezi takımları mücadele ettiler. Gurubu Bergama Belediye Gençlik birinci bitirdi.

Akhisar Belediye Sportif Faaliyet Kulübü başkanı ve Akhisar Belediye Başkan Vekili Ekrem Kayserili, “Bu yıl ilk defa mücadele ettiğimiz kadınlar Voleybol 2. Ligi 6. Gurupta çok zevkli ve çekişmeli müsabakalar oldu. Özellikle Akhisar’ın iki takımının maçları voleybol severler tarafından her iki takımı alkışladılar. Alt yapıya da önem veriyoruz.Genç kızlar, minikler ve küçükler guruplarında mücadele ediyoruz” derken,  Voleybola çok  önem veren Akhisargücü kulübünün başkanı Nihat Uz da, “ Adeta voleybolcu ordusuna sahibiz. Midi, Mini,Küçük,Yıldık ve Genç kız takımlarımız var. Genç Kızlarda  hiç yenilmeden  Manisa şampiyonu oldular.  Türkiye şampiyonası katılacaklar. Kadınlar 2. Lig 6 gurupta iyi maçlar yaptık. Tüm ekibimizin oyuncuları Akhisar’dan. Akhisarlılara voleybolu sevdirdiğimiz için mutluyuz.” Dedi.

Akhisar Belediye

 

Akhisargücü