1 Haziran itibarıyla işlemlerini gerçekleştiren Manisalılar, kendilerini kartlı sayaç sorunundan kurtaran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek’e teşekkür etti.

Vatandaşların Görüşleri
Nigar Levent, uzun yıllardır kartlı sayacı değiştirmek için çok uğraştıklarını ancak başarılı olamadıklarını belirterek, "Özellikle yalnız yaşayan insanlar için bu kartlı sayaç işkenceydi. Şimdi çok rahat, çok memnunuz. Kısa sürede işimizi hallettik. Artık her an su bitti mi, susuz mu kaldım derdim olmayacak. Ferdi Başkana çok teşekkür ediyorum" dedi.

Hamdi Etizer, işlemlerinin kısa sürede tamamlandığını ifade ederek, "MASKİ’den arandım ve beş dakikada işlemlerimi hallettim. Kartlı sayaçtaki suyun faturadan düşeceğini söylediler. Şu an memnunuz. Sadece depozito ücreti ödedim. Ferdi Başkana başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

Erkan Zengin de memnuniyetini dile getirerek, "Kartlı sayaçtan memnun değildik. Gecenin bir yarısı su bitiyordu. Sağ olsun arkadaşlar hemen ilgilendiler ve işlemlerimizi hallettiler. Sadece depozito ücreti ödedim, aboneliğimi sonlandırdığımda bu ücreti geri alacağım. Ayrıca kartta kalan su faturadan düşecek" dedi.

Ücretsiz Dönüşüm Hizmeti
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, zorunlu kartlı sayaç uygulamasının kaldırıldığını duyurdu ve 1 Haziran itibarıyla kartlı sayaçlarını mekanik sayaca dönüştürmek isteyen Manisalıların, MASKİ aracılığıyla işlemlerini gerçekleştirebileceğini belirtti. Merkez ve ilçelerde MASKİ evrak kayıt birimine başvuran vatandaşların dönüşüm işlemleri başlatıldı. İdareye dilekçe veren vatandaşlar sırasıyla aranarak, işlemlerini tamamlamak üzere Abone İşleri Daire Başkanlığına veya MASKİ ilçe şefliklerine davet ediliyor.

Kartlı sayaç dönüşüm işlemlerinde sayaç sökme, takma ücreti, abone sözleşme ücreti ve mekanik sayaca dönüşüm ücreti gibi işlemler ücretsiz olarak yapılıyor. Aboneler, sadece 45 metreküp güncel su ücreti karşılığı depozito ücreti ödeyerek dönüşümü gerçekleştirebiliyorlar. Bu bedel, abonelik sonlandırıldığında geri ödenmek üzere alınan bir güvence bedeli olarak tutuluyor.

Vatandaşlar Memnun
Ahmet Aksakal, kartlı sayaç nedeniyle yaşadıkları zorlukları anlatarak, "Eşim ve ben yaşlıyız, yükleme işlemlerinde zorlanıyorduk. Kartlı sayacı değiştirmek için geldim ve işlemlerim en fazla beş dakika sürdü. Depozito ücreti dışında başka bir ücret ödemedik. Ferdi Başkanımdan çok memnunum, verdiği sözleri yerine getirdi. Allah razı olsun" dedi.

Manisalılar, kartlı sayaçların mekanik sayaca dönüşümü konusunda gösterilen hızlı ve etkili hizmetten memnuniyetlerini dile getirerek, Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’e teşekkür ettiler.

Editör: Mustafa Özdemir