Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada hizmet alanı içerisinde ikamet/işyeri adresi bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilecek K yetki belgelerinin düzenlenmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yetkilendirildikleri ve artık Manisa'ya gitmeden K yetki belgelerinin Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınabileceği belirtildi.

Akhisar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Karaoğlan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“K Belgelerinin Odamızda verilebilmesi konusunda uzun zamandır çalışmalar yapmaktayız. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na K belgesi işlemleri için üyelerimizin ve nakliyecilerin Manisa'ya gitmek zorunda kaldıklarını aktararak, Sayısal Takograf Kartının (Dijital Ehliyet) verildiği gibi K Belgelerinin de Akhisar TSO’da verilebilmesi için girişimlerde bulunmuştuk. Yaptığımız çalışmalar bugün itibariyle sonuç vermiş bulunmaktadır. K Türü Yetki Belgeleri hizmeti bundan böyle Manisa merkeze gitmeye gerek kalmadan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabilecektir.

Bu hizmet ile ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren Akhisar TSO üyesi olan veya olmayan işletmeler ile nakliyeci esnafı K Yetki Belgesi işlemlerini Odamızdan yapabilecekler. Böylece üyelerimiz ve nakliyeci esnafımıza büyük kolaylık sağlamış, hem zaman hem de ekonomik kayıplarının önüne geçmiş olduk.

Odamızın yetkilendirilmesi sürecindeki desteklerinden dolayı; TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu yeni hizmetimizin üyelerimize, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara ve nakliyeci esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.