İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Yeminli Mali Müşavir Sedat Tetiker, TFF 3.Lig 3.grupta mücadele veren Akhisarspor, yönetim, futbolcu ve personeli ile iftar yemeğinde buluştu.

Akhisarspor’un ilk Yeminli Mali Müşaviri olduğuna dikkat çeken Milletvekili Aday Adayı Sedat Tetiker, bugün burada bir siyasetçi olarak değil, spordan kopamayan birisi olarak bulunduğunu ifade etti. Son günlerde bu tür moral yemekleri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Akhisarspor Başkanı Özay Alkan da desteklerinden dolayı Sedat Tetiker’e teşekkür ederek günün anısına çiçek takdim etti.

Akhisarspor Başkanı Özay Alkan, “Sedat Tetiker beye bu nazik daveti için teşekkür ediyoruz. Bizler futbolcular ve yönetimimiz, tüm personel ile birlikte davet ettiği iççin ayrıca teşekkür ediyorum. Böyle bir çok anlamlı yemek davetlerine katıldık. Bu tür etkinlikler bizlere ve oyuncularımıza moral oluyor.

Şuana kadar yeni yönetime karşı negatif bir enerji almadık, sürekli pozitif enerji ile dolaşıyoruz. Bütün yönetimin Akhisarlı olması da bunun yanında Akhisarlı halkı da benimsediğini düşünüyorum. Halkımızın ve taraftarımızın da tamamen desteğini arkamıza aldık. Futbolcu, taraftar ve yönetim olarak da birlik ve beraberlik sağladığımız müddetçe başarının geleceğini düşünüyorum. Bu sloganı da sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Sedat Tetiker, “değerli arkadaşlar, öncelikle hoş geldiniz. Sizlere minnettarız, özelikle bu oluşumu sağlayan yönetim kuruluna çok minnettarız. Sizlere iyi futbol oynatan, göğsümüzü kabartan değerli hocalarıma teşekkür ediyorum. Akhisar’ın eskiden futbola olan aşkını canlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizim gençliğimizde Güneşspor, Gençlikspor vardı, Doğan Altı Eylül vardı. O gün yaşadığımız o heyecan ki buna amatör heyecanı denir. Bugün Akhisar’a tekrar geldi sayenizde. Siz Akhisar’ı ayağa kaldırdınız, siz sadece Akhisarlıları tribüne çekmekle kalmadınız, Akhisar’da yaşayan insanları Akhisarlılığı sağladınız. İyi ki varsınız, futbol kolay değil, yöneticilik kolay değil, futbolculuk kolay değil, hele hele teknik direktörlük hiç kolay değil. Bu zorluklar içerisinde size nasıl yardımcı oluruz, şunu söyleyebilirim bundan sonra sayın başkanlarımızın yönetimimizin çözüm üretmekte yanınızda olacağız. Hayatım boyunca futbol ve sporun farklı branşlar içerisinde yer aldım.

Tetiker: Yıllarca Akhisarspor’un Yemin Mali Müşavirliğini yaptım

Akhisarspor’un ilk Yeminli Mali Müşavir bendim. Hesaplarına hep ben bakıyordum. Onayları ben verdim ve benim verdiğim raporlarla da öncelikle Futbol Federasyonuna sonra da UEFA’ya gidiyordu. Ama Süper Lig’e çıkınca neden gerek duyuldu bilmiyorum, benimle sözleşme yapılmadı, İstanbul’dan bir firma ile sözleşme yapıldı. Bundan sonra tabiî ki bağımız kopmadı sadece seyirci olarak kalabildik.

Tetiker: Camiye, kışlaya ve spora siyaset bulaşmaz

Sizlerin son haftalarda elde ettiğiniz başarı bazı şeyleri ateşledi ve bugün buradayız. Camiye, kışlaya ve spora siyaset bulaşmaz. Sakın ola ki bu akşam ki birlikteliğimizi bir siyasetçinin spora müdahalesi olarak değerlendirilmesin. Spordan kopamayan birinin sporcularla birlikte olması olarak değerlendirilebilir. Akhisarspor çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

Milletvekili Aday Adayı Sedat Tetiker konuşması ardından günün anısına Akhisarspor Başkanı Özay alkan ve takım kaptanına çiçek takdim etti.