14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Akhisar’da da partilen aday adayları belirlenmeye başladı. 

Hareketliliğin en fazla olduğu partilerden olan İYİ Parti’de Milletvekili aday adaylığı açıklamaları da başladı. Akhisarlı genç iş insanı Gaye Durul, İYİ Parti’den Manisa Milletvekili aday adaylığını açıklayanlardan birisi oldu.

İYİ Parti Manisa 28. Dönem Milletvekili aday adayı Gaye Durul, seçim çalışmalarına Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası’nı ziyaret ederek başladı.

Gaye Durul, İYİ Parti Akhisar ilçe başkanı Halil Korkmaz ve yönetimi ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sami Karaoğlan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi  Kefalet Kooperatifi başkanı Hasan Genli ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Akarsu'ya ziyaret gerçekleştirdi. Gündeme dair yapılan istişareler ile birlikte, kadınların siyaset içerisinde olması gerekliliğinin altı çizilerek, Akhisar'dan seçilen bir kadın vekilin ulaşılabilirlik ve sosyoekonomik açıdan Akhisar’a olacak katkılarına vurgu yapıldı.