İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mert Ali Kocacık, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun dün sosyal medya üzerinden İYİ Partililer ile ilgili yaptığı paylaşımın üzerine bir açıklamada bulundu. 

Başkan Kocacık, “ Belediye Başkanı Besim Dutlulu'dan parti tüzel kişiliğimiz adına özür bekliyoruz. Yıllarca ben kendim kazandım. Kendi oylarımla kazandım diyen Sn Başkanın İyi Parti'den oy devrişebilmek için bu kadar kurgusal çalışmalara girişmesi, bu kadar çaba sarfetmesi kendi önceki hal ve davranışlarıyla çelişmektedir” dedi.

“ALGI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR” 

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun sosyal medyadan eski İYİ Partililerle yaptığı paylaşımdan sonra bu paylaşımın yerel basında yer almasını eleştiren İYİ Partili Kocacık, “ Bugün basında yer alan İYİ Parti'den başkan Dutlulu’ya tam destek sözü başlıklı ve çoğunluğu uzun dönem önce partimizden istifa etmiş, hiç üye olmamış ve/veya üye olsa da parti politikalarını ve İyi Partililik ruhunu benimseyememiş bazı şahısların adı ve görüntüleri kullanılmak suretiyle sanki İyi Parti Akhisar İlçe Başkanlığı Chp ile ittifak halinde ve İyi Parti'nin adayı Besim Dutlulu gibi bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Oysa ki Genel Merkezimiz 2023 genel seçimlerinden hemen sonra ittifakın bittiğini kamuoyuna açıklamış ve o tarihten bu yana kurumsal duruşumuzda hiç bir değişiklik olmamıştır.Chp'nin pek çok il ve ilçede yaptığı algı çalışmalarıyla partimiz sanki oy kaybetmiş gibi gösterilmektedir. Oysa biz emin adımlarla milletimize açtığımız 3.yolda iktidara yürümekteyiz. Şunu belirtmek gerekir ki Chp ve Akp dahil pek çok siyasi partiden ayrılan, ayrılmayıp memnun olmayan mağdur edilen  vatandaşlarımız bize oy vereceklerini samimiyetle beyan etmektedir” dedi. 

“ÖZÜR BEKLİYORUZ”

Fotoğraftaki bazı kişilerin parti üyesi olduklarını fakat bu kişilerinde belediyede çalışan yakınlarının iş durumları ile tehdit edildiğini söyleyen Başkan Kocacık sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “ Bugün belediye başkanlığı makamında fotoğraf veren ve küçük bir kısmı halen parti üyesi olan arkadaşlarımızın da bu talihsiz kurguya belediyede çalışan yakınlarının, gelinlerinin, kızlarının ekmek paraları için razı olduklarını ve aslında gönüllerinin bizimle olduklarını biliyoruz. Demokratik haklarını kullanan herkese saygımız olmakla birlikte aynı günde iki ayrı muhalif grubu makamına çağırıp bu şekilde kurgusal bir tiyatroya imza atan Belediye Başkanı Besim Dutlulu'dan parti tüzel kişiliğimiz adına özür bekliyoruz. Yıllarca ben kendim kazandım. Kendi oylarımla kazandım diyen Sn Başkanın İyi Parti'den oy devrişebilmek için bu kadar kurgusal çalışmalara girişmesi, bu kadar çaba sarfetmesi kendi önceki hal ve davranışlarıyla çelişmektedir. Belediye çalışanlarımız ve yakınlarının maruz kaldığı bu iktidar baskısını üzülerek izlemekteyiz. Sn.Başkan Dutlulu'nun,Belediye Başkanı Adayımız Sn. Hüseyin Ali Doğan'ın kendi köyü olan Ballıca Mahallemiz'de iki aday var biri ben biri de Akp adayı tabii ki bana oy vereceksiniz şeklinde konuşması, karşılaştığı sosyal faaliyetlerde adayımızla selamlaşmadan ayrılması siyasi centilmenlik kurallarıyla bağdaşmamaktadır. İyi Parti  Hür Ve Müstakil çizgisinde bir üçüncü yol olarak yeni nesil siyaset yapacaktır. Biz ittifakı milletimizle yapıyoruz.1 Nisan sabahı Belediye Başkanı Adayımız Sn. Hüseyin Ali Doğan başkanlığında Akhisar Belediyesi bir partinin değil Millet'in Belediyesi olacaktır.”