Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi, projelerini açıkladı. İşçi, Akhisar’ı özlediği yatırımlarla buluşturacaklarını belirterek “Büyük projeler için hazırız ve kararlıyız” dedi.  “Mahalle mahalle-ev ev hangi sorun nerede biliyoruz, çözümünü de biliyoruz. Öyle bir Akhisar olacak ki tek bir şikayet konusu kalmayacak. Herkesin derdi çözülecek” diye konuştu. 
 
Akhisar’ın eksikliklerinin üzerinde çalışmaya başladıklarını, AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun çabası ve girişimleri sonucu Akhisar’a 450 yataklı yeni bir devlet hastanesi yatırımının onaylandığını hatırlatan İşçi, “Bu daha başlangıç” dedi. Medar Mahallesi’nin en önemli sorunun ise doğalgaz olduğunu ifade eden Ömer İşçi, “150 Milyon Lira yatırım bedelli bu projede yine vekilimiz Yenişehirlioğlu’nun girişimiyle başlamış durumda. Akhisar’da doğalgazın ulaşmadığı mahalle kalmayacak” dedi.
 
Akhisar’ın sanki bir il gibi her konuda diğer şehirlerle yarışacak, vizyonu, iddiası ve özgüveni olduğu eski günlerine tekrar getirme garantisini verdiklerini söyleyen Ömer İşçi, tüm yatırımları da bu farkındalıkla hayata geçireceklerini belirtti. Trafik ve otopark sorunlarının çözümleri öncelikli hedefleri olduğunu ifade eden İşçi, “Battı-Çıktı kavşaklar, akıllı otoparklar, çok katlı otoparklar, çarşı otoparkları ile trafik çilesini bitirteceğiz. Akhisar, modern ulaşımı hak ediyor. Tramvay projemiz ile hızlı ve çevreci bir ulaşıma sahip olacağız. Tabi şarjpark istasyonları da yine bu proje kapsamında yapılacak” diye konuştu. İşçi diğer projelerini şöyle sıraladı:
 
AKHİSAR ÜNİVERSİTESİ
Çocuklarımız için geleceğimiz için büyük Akhisar için üniversitemiz kesinlikle olacak. Yeri, projesi hazır. Biz de Akhisar Üniversitesi için hazır ve kararlıyız. 
 
AKHİSAR KENT MEYDANI
Akhisar, tarihsel dokusunu geleceğe taşıyacak Kent Meydanı ile çok daha güzel olacak. Akhisar Kent Meydanı, sevinçlerimizi paylaşacağımız, büyük kutlamalara ev sahipliği yapacağımız, kültür, sanat ve ticaretin merkezi olacak.
 
SİVİL TOPLUM MERKEZİ
Akhisar’ımıza güç katan sivil toplum kuruluşlarımızın her türlü projelerinde kullanabilecekleri modern bir merkezi hayata geçireceğiz. 
 
İNOVASYON MERKEZİ
Akhisar katma değerli üretim ile büyüyecek. Gençlerimize güveniyoruz. İnovasyon merkezimiz, tarımdan sanayiye tüm alanlarda hizmet verecek. 
 
KÖYLERİMİZE KONAK PROJESİ
Akhisar’ın köyleri en güzelini hak ediyor. Toplantılardan etkinliklere kadar tüm ihtiyaçları karşılayacak konaklar, hayırlısı olsun.
 
EFENDİ CUMHURİYET YAŞAM ALANI 
Mevcut imar planında yeşil alan. Ama yapılan bir şey yok. Buraya harika bir park yapacağız. Engelli dostu parkımız, yeni bir yaşam alanı olacak.
 
DELİÇAY REKREASYON ALANI 
Akhisar, Manisa’nın en güzel rekreasyon alanına kavuşacak. Yüzme havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile modern bir kentte olması gereken tüm tesisleri bünyesinde barındıracak rekreasyon alanı için tüm kaynaklarımız şimdiden hazır.
 
ZEYTİNLİOVA GÖLET-MİLLET BAHÇESİ
Zeytinliova mahallesindeki gölet alanı rehabilite edilecek. Akhisar’ın, Zeytinliova’nın hayat kalitesine değer katacak. 
 
KARAKÖY KENT ORMANI
Bir diğer sosyal alan projemiz olan kent ormanı, sadece Akhisar’dan değil çevre ilçelerden de ziyaretçi ağırlayacak. 
 
MERKEZ ÇARŞI GELİŞTİRME PROJESİ
Akhisar ekonomisine değer katacak bu proje, uluslararası tanıtımın da merkezi olacak. Açık hava sinema salonlarından toplantı ve kongre salonlarına, fuaye alanından inovasyonmerkezine kadar tüm donanımıyla Akhisar’ın hizmetinde olacak.
 
GELENEKSEL ÇARŞI İYİLEŞTİRME PROJESİ
Tarihi özelliklere sahip çarşılarımızı ikinci yüzyıla yakışır hale getireceğiz. Esnafımız konforlu işyerlerine, vatandaşımıza da gönül rahatlığıyla alış veriş yapacağı çarşılarına kavuşacak. 
 
GALERİCİLER SİTESİ GELİŞTİRME PROJESİ
Yılladır yapılmayan, yapılacak. Otomotiv sektörü, özlediği tesise kavuşacak. Modern, tam donanımla galericiler sitesi Akhisar’ın sektördeki ağırlığını kuvvetlendirecek.
 
TOPLU İŞYERLERİ PROJESİ
Gıda, tekstil imalat gibi farklı sektörlere odaklanarakişletmelere uygun altyapı ve destekler sunacak proje, hem bir işbirliği sinerjisi yaratacak hem ekonomik büyümeyi destekleyecek.
 
SERACILIĞI GELİŞTİRME PROJESİ
Dört mevsim organize üretim. Akhisar’a yakışan budur. Bunun için tüm proje hazır, kaynak hazır. Seracılığı geliştirmekle kalmayacak, tarımsal ekonomideki gücümüzle büyüteceğiz.
 
AGRO TURİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ
Sadece üretim için değil bir yaşam felsefesi olarak hayata geçireceğimiz Agro Turizm projesi, kırsal mahallelerimiz için ayrıca bir gelir kaynağı oluşturacak.

AKHİSAR GASTRONOMİ FESTİVALİ
Gastronomi de iddialıyız. Bu iddiayı en üst seviyede Türkiye’ye ilan edeceğiz. Akhisar lezzetleri uluslararası bilinirlik kazanacak. Gastronomi turizmi ile birlikte alışveriş festivalimiz, şehir ekonomisine katkı sunacak. 
 

 
ENGELSİZ YAŞAM ALANI
İlk hayata geçireceğimiz projelerimizden. Engellivatandaşlarımız ve yakınları için eğitim, kültür, konaklama ve bakım hizmetlerinin yapıldığı bir yaşam merkezi olacak. 
 
YAŞAM MERKEZLERİ
65 yaş üstü vatandaşlarımıza sosyal yaşamlarında her türlü desteği sunmak görevimiz.
 
KADIN DANIŞMA MERKEZİ
Yine ilk hayata getiriceğimiz projelerimizden. Akhisar kadınları için yapmayacağımız hiçbir şey yok. Kadın danışma merkezleri, üretimin de merkezi olacak.
 
GENÇLİK MERKEZİ VE KÜTÜPHANE
Eski cezaevi alanı üzerine kuracağımız, içerisinde kültür, sanat, eğitim ve kulüp faaliyetlerinin yürütüleceği yaşam alanlarının yer aldığı kentsel hafızanın geliştiği bir pojeyihayata geçireceğiz. 
 
GENÇLİK EVLERİ
Akhisar Üniversitesi hedefiyle çıktığımız yolda öğrencilerimiz güvenli ve huzurlu bir şekilde kalabilecekleri tesislere kavuşacak.
 
SPOR ŞEHRİ AKHİSAR 
2004-2009 yılları arasında profesyonel ligde ilk şampiyonluğunu yaşayan Akhisar Spor Kulübümüzün başkanlığını yaptım. Sporun Akhisar’ı nasıl değiştirdiğini hepimiz biliyoruz. Bugün jimnastikten güreşe kadar bir çok dalda başarılı sporcularımız var. İşte bu yüzden Akhisar’ımı spor şehri yapacağız. Çok amaçlı spor salonlarının yanında mahallelerimizde de spor salonları olacak. Yeni bir futbol stadımız da olacak. Sentetik çim yüzeyli bu stadın yanında, geleneksel sporlarımıza da sahip çıkacağız. Geleneksek Sporlar Köyü kuracağız. Çocuklarımız için spor merkezleri olacak.
 
ÖĞRENMEYEN KALMASIN PROJESİ
Çocuklarımızın eğitim hayatını öğrenmeyen kalmasın evleriyle destekleyeceğiz. Robotik kodlama başta olmak üzere resimden, müziğe kadar her alanda onlarla birlikte olacağız
 
SIFIR ATIK PROJESİ 
Akhisar’ı seviyor ve geleceğine çok önem veriyoruz. Bu yüzden 7’den 70’e geri dönüşüm ve yeniden kullanım projeleri konusunda bir dönüşüme ihtiyacımız var. Sıfır atık projesi işte bu dönüşümün başlangıç noktası olacak.

KÜLTÜR SANAT VE TAZİYE EVLERİ
Belediye demek, hizmet demektir. Kültür sanat ve taziye evleri, düğün salonları halkımızın iyi gününde de kötü gününde de yanında olacak. Tüm ihtiyaçlar burada koordineli şekilde karşılanacak.