Akhisar Esnaf ve Kefalet Kooperatifinin 29 Ocak’ta Kapalı Spor Salonunda yapacağı Genel kurulda mevcut başkan Hasan Genli, Akhisar Esnaf ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına adaylığını açıkladı. 

Akhisar Esnaf ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda basın açıklaması yapan Hasan Genli ve yönetim kurulu üyeleri Ersen Tepeci, Mustafa Altunsun, Özay Güler, Halil Cengez, Muharrem Ertaş ve İsmail Hakkı Şenyiğit katıldı. Basın açıklamasını Akhisar Esnaf ve Kefalet Kooperatifi başkanı Hasan Genli okudu. 

Hasan Genli okuduğu basın açıklamasının tam metni;

Değerli basın mensupları

Yönetim ve denetim kurulları aday tanıtım toplantımıza hoş geldiniz. Buradan sizlerin aracılığı ile Akhisar Esnaf Kefalet Kooperatifinin tüm ortaklarını saygıyla selamlıyor, hayırlı işler diliyorum. Kooperatifimizin 2021 yılı Mart ayında yapılması gereken genel kurulunu Pandemi şartları dolayısıyla 29 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirdik. Bu genel kurulda yönetim ve denetim kurullarımız ortaklarımızın takdirleri ile 3 yıllığına göreve getirilmiştir. 2024 yılı Mart ayına kadar görev süremiz olmasına rağmen ana sözleşmede yapılan değişiklik nedeniyle Türkiye genelinde tüm Kooperatiflerin 2023 yılı ocak ayı sonuna kadar genel kurullarını yapmaları gerekmektedir. Biz de yönetim kurulu olarak 29 Ocak 2023 pazar günü genel kurulumuzu yapma kararı aldık.

Kooperatif genel kurul çağrıları yasa gereği toplantı tarihinden 25 gün önce posta yoluyla yapılmaktadır. Bu doğrultuda biz de ortaklarımıza toplantı davetiyelerini göndererek, toplantı tarihimizi bildirdik. Ayrıca ortaklarımıza davetiyelerinin ulaşmama ihtimaline karşı toplantıya 3 gün kala 3 defa mesaj yoluyla bilgi verilecektir. Toplantı tarihini yasal çağrı süresi olan “toplantıdan 25 gün öncesinden” daha önce bildirme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Ana sözleşmede yapılacak değişikliğin genel kurulda onaylanması gerektiği için daha 15 ay görev süremiz olmasına rağmen kısa süre içerisinde genel kurul kararı almamız gerekmiştir.

Bu genel kurul bazı kesimlerin iddia ettiği gibi bir baskın seçim değildir. Merkez birliğinin almış olduğu karar gereği acilen ortaya çıkan bir zorunluluktur.

Şimdi sizlere yönetim ve denetim kurulu üyelerimizi tanıtmak istiyorum. Yönetim kurulu başkanı Hasan Genli, 1970 yılından bu yana Akhisar’da marangozluk mesleğini yapmaktayım. 2003 yılından bu yana da Akhisar esnaf kefalet kooperatifi başkanı olarak
Ortaklarımıza hizmet etmekteyim.

Başkan vekili: Ersen Tepeci Akhisar Sanayi Esnafı ve Aynı zamanda Akhisar Demirciler Odası Başkanı, üye Mustafa Altunsun, Akhisar sanayi esnafı, üye Özay Güler, Fırıncı esnafı üye Halil Cengez penyeci esnafı Denetim Kurulu üye Muharrem Ertaş nakliyeci esnafı, üye İsmail Hakkı Şenyiğit merkez çarşı esnafı

Bu arkadaşlarımla çalışmaktan çok mutluyum. Kendilerine özverili ve uyumlu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler görev yaptığımız sürede hiçbir baskıya veya yönlendirmeye aldırış etmeden tüm ortaklarımıza eşit mesafede durarak, kredi taleplerini yasalar doğrultusunda karşıladık. Bizlere tekrar görev verilmesi halinde tüm ortaklarımıza yine eşit, adil bir yönetim anlayışı ve tüm tecrübemiz ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Arkadaşlar, ben ortaklarımızın takdiri ile bu göreve gelmekteyim. Bu güne kadar hiçbir seçimde “Bu Son Seçimim” demedim. Bugün de son demiyorum. Sizler başkanım
Devam dediğiniz için göreve yine talibim. Yönetim ve denetim kurullarımıza desteklerinizi bekliyorum. Tüm ortaklarımızı 29 Ocak Pazar günü Kapalı Spor Salonundaki genel kurulumuza bekler, saygılarımı sunarım.