Geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketinin ardından mahallede başlatılan çalışmalar, mahalle halkının yüzünü güldürdü.

MASKİ’nin Çalışmaları
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), geçtiğimiz yıl Haziran ayında Akhisar’da yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Hacıishak Mahallesi’nde yağmur suyu hattı yapımına başladı. Mahalle sakinleri, bu önemli altyapı çalışması için Başkan Ferdi Zeyrek’e teşekkür etti. MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, sorunun kökten çözümü ve yağışlı havalarda su baskınlarının önlenmesi amacıyla çalışmalara hız verdi.

Muhtar İbrahim Ekinci’nin Görüşleri
Mahalle Muhtarı İbrahim Ekinci, “Yaklaşık 20 yıldır mahalle muhtarıyım. Yıllardır yağmur suyu ve kanalizasyon sorunumuz vardı. Geçen yıl yaşanan taşkınlarda özellikle 251. Sokakta su baskınları yaşandı. Yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yoktu. Gelen yağmur suları komple bu bölgede toplanıyordu. Ferdi Başkan geldi, bu değişim bizim için çok güzel oldu. Yıllardır dile getirdiğimiz, çözemediğimiz sorunlarımız çözülür hale geldi. Akhisar için çok güzel yatırımlar olacağına inanıyorum. Şu an yapılan yağmur suyu hattı biterse, bence sıkıntılarımız bitecek. Çok önemli bir çalışma. Ferdi Başkanımıza yaptığı bu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.

Mahalle Sakinlerinin Görüşleri
Fatma Halis:
“Çok sıkıntılar çektik. Yağış sonrası sel oluştu. Evlerimizi su bastı. Yollarımız kötü oldu. Hayvanlar telef oldu. İyi ki oylarımızı Ferdi Başkana vermişiz, sel olmayacak artık. Çok mutluyuz. İnşallah yollarımız da olur. Kendisine çok teşekkür ederiz. Dertlerimizi bir bir çözüyor.”

Çağlar Gökçimen:
“Yağmurlu havalarda büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Evlerimiz su altında kalıyordu. Komşularımız perişan, hayvanlarımız telef oluyordu. Sağ olsun Ferdi Başkanımız elinden geleni bu mahalle için sarf etti. Allah razı olsun. Altyapı çalışmamız geldi. Mahalle halkı ve kendim adına da Ferdi Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Sıkıntılar bitecek. Ferdi Başkanımı çok seviyorum.”

Sevim Özdemir:
“Yıllardır bu mahallede oturuyorum. Mahallemizde çamurdan, sudan geçilmiyor. Büyük sel ya da taşkınların haricinde de sıkıntılar yaşıyoruz. Kanalizasyon patlıyor, her taraf pislik içinde kalıyor. Senelerdir bu sıkıntıyı çekiyoruz. Defalarca şikayet ettik, dilekçe verdik. Kimse bize sahip çıkmadı. İnşallah bundan sonra Ferdi Başkan bize hep böyle sahip çıkar, sıkıntılardan kurtuluruz. Yollarımızın yapılmasını ve su giderlerimizin de düzeltilmesini istiyoruz.”

Pirim Çetinkaya:
“Mahallemizdeki sokaklar, özellikle yağışlı havalarda, rögarların taşmasıyla su altında kalıyordu. Kokudan camlarımızı açamıyorduk. Geçen sene yaşanan sel felaketinde hiçbirimiz dışarı çıkamadık. Evlere ekmek götürdük. Ferdi Başkanımızdan altyapının sağlamlaştırılıp, asfalt atılmasını istiyoruz. İnşallah yağmur suyu hattı çalışması ile herkes rahat edecek. Ferdi Başkanımızın bu işi yapacağına inanıyoruz ve şimdiden kendisine teşekkür ediyoruz.”

Şahin Korkmaz:
“Burada yıllardır problem vardı. Ama hiçbir faaliyet olmadı. Ferdi Başkana güveniyoruz. Başkanımızı mahallemize de bekliyoruz. Ferdi Başkan candır. Her şeyin çok iyi ve güzel olacağına inanıyorum.”

Bülent Süzen:
“Yıllardır mahallemizde yağışlı havalarda gölet, deniz manzarası oluşuyordu. Sıkıntı yaşıyorduk. Çok çile çektik. Çocuklarımız okula gidemiyordu. Su birikintilerinden bahçelerimize, evlerimize giremiyorduk. Sağ olsun Ferdi Başkanımız şu an burada yağmur suyu hattı çalışması yaptırıyor. Bu çalışmalarından dolayı mahalle halkı ve kendi adıma çok teşekkür ederim.”

Hacıishak Mahallesi sakinleri, Başkan Ferdi Zeyrek’in çalışmaları sayesinde rahat bir nefes aldı ve yaşanan değişiklikten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Zeyrek’in hizmetleri, mahalle halkının yaşam kalitesini artırma yolunda önemli bir adım oldu.

Editör: Mustafa Özdemir