Ziraat Odası Başkanı Tekrar Akbuğa Seçildi

Akhisar Ziraat Odası’nda Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Ziraat Odası Başkanı Tekrar Akbuğa Seçildi

 Akhisar Ziraat Odası’nda Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Ziraat odası konferans salonunda gerçekleştirilen seçimde mevcut başkan Ahmet Akbuğa ve Veli Çekmez listesi yarıştı. 111 Delegenin içinden toplamda 108 delegenin oy kullandığı seçimde Ahmet Akbuğa 92  delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Diğer Aday Veli Çekmez is 12 oy aldı.


Seçim öncesi divan heyeti seçildi, divan başkanlığına ise Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz getirildi. Ardından sırası ile  yönetim kurulu faaliyet raporu, mali rapor okunup delegelerin onayına sunuldu.

Oy birliği ile kabul edilen raporların ardından ise her iki aday kürsüye çıkarak konuşmalarını gerçekleştirdi. İlk olarak Veli Çekmez kürsüye çıkarak delegelere seslendi. Konuşmasında mevcut yönetimin çiftçiler ile ilgilenmediğini dile getiren Veli Çekmez, “Çiftçilerimiz bu kurumdan yararlanamıyor, çünkü kurum gidip kendini çiftçilerimize tanıtmıyor. Ben çoğu köylerimize gittim bütün üyelerimiz ve delegelerimiz ile görüştüm. Hepsi de çeşitli nedenlerden dolayı büyük sıkıntılar çekiyor. Mevcut yönetim ise bu dertlere çare olamıyor. Eğer delegelerimiz teveccüh gösterip bizi seçerlerse biz bu kurumun bütün imkanlarını çiftçilerimizin hizmetine sunacağız.” Dedi.

Veli Çekmez’in ardından kürsüye çıkan mevcut Başkan Ahmet Akbuğa’da konuşmasında, “Ben 1984 yılından bu yana bu kurumun içerisindeyim. Dolayısıyla sistemin nasıl işlediğini çok iyi biliyorum. Ve yasalar doğrultusunda bütün çiftçilerimizin yardımına koşmaya çalıştık. Bugüne kadar yaptığımız bütün hizmetlerimiz mevcut. Akhisar Ziraat Odası olarak çiftçilerimiz için gecemizi gündüzümüze kattık. Bizim tek gayemiz üyelerimize hizmet etmekti. Ve bunu da layığı ile yerine getirmeye çalıştığımıza inanıyorum. Gerisi üyelerimizin kanaatine kalmıştır.” Diyerek sözlerini bitirdi.

Seçimde Gerginlik

Mevcut Başkan Ahmet Akbuğa ve başkanlığa aday Veli Çekmez’in listelerinin yarıştığı seçimde gergin anlar yaşandı. Veli Çekmez’in asile ve yedek  listelerinde yer alan 3 delege, kendilerine haber verilmeden böyle bir listenin hazırlandığını belirterek itiraz etti.  Bunun üzerine dilekçe ile Seçim Divanına müracat eden delegeler listeden istifa etti. İstifa üzerine Divan Veli Çekmez’e yeni liste hazırlaması için 20 dakika zaman tanıdı. Verilen sürenin dolması üzerine divan 5 dakikalık ek süre verdi. Ancak Başkan Adayı Çekmez 45 dakika sonra yeni hazırladığı listeyi divana sundu.

Veli Çekmez’in yeniden düzenlenen listesini divan kurulu yeniden okudu. Bu Liste de yine aynı şekilde yaklaşık 10 delege kendilerine haber verilmeden listeye eklendiklerini belirterek seçim kuruluna dilekçe vererek listeden istifa etti. İlçe Seçim kurulu istifaları da göz önünde bulundurarak seçimi başlattı. 

İlçe Seçim kurulunun gözetiminde gerçekleştirilen seçime 108 delege katılım gösterdi. Seçimin sonucunda ise Veli Çekmez 14 delegenin oyunu alırken,  Ahmet Akbuğa ise 92 oy alarak yeniden başkan seçildi.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa duygulu anlar yaşadı. Akbuğa teşekkür konuşmasını “Sizlere Hizmet Etmek Benim Boynumun Borcu” sözleri ile yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 23:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa akyel
Mustafa akyel - 6 yıl Önce

olması geregendi.hayırlı olsun.allahım utandırmasın.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber