Vali Daşöz, Planetaryum yerini tespit etti

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında Akhisarlı Dev Öğrenciler tarafından yaptırılacak olan planetaryum yerini tespit amacıyla Akhisar’da incelemede bulundu.

Vali Daşöz, Planetaryum yerini tespit etti

 

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında Akhisarlı Dev Öğrenciler tarafından yaptırılacak olan planetaryum yerini tespit amacıyla Akhisar’da incelemede bulundu.


251 Bin Dev Öğrenci Projesi çerçevesinde yapılan ankete Akhisar’da 27 bin öğrencinin 21 bini ankete katıldı ve 6 bin 932 öğrenci planetaryumu tercih etti. Ankete katılan 5 bin 100 öğrenci de spor tesisi yapılmasını istedi.


Akhisar Gölet Alanında yapılan toplantıya Vali Daşöz’ün yanı sıra Kaymakam Kamil Köten, Belediye Başkanı Salih Hızlı, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve Şube Müdürü Adem Göksügür, İlçe Proje Kurulunda yer alan okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı

Vali Halil İbrahim Daşöz ve beraberindekiler yer tespiti için Gölet alanını gezerken Belediye Başkanı Salih Hızlı bilgi verdi. Vali Daşöz, Göletin planetaryum için çok uygun olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Salih Hızlı da planetaryum için imar planı ve mimarisi için hemen çalışmalara başlayacaklarını söyledi.


İncelemenin ardından yapılan toplantı öncesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Göksugür ahşap dağlama tekniği ile yaptığı Vali Halil İbrahim Daşöz’ün portresini kendisine takdim etti.


Toplantıda Dev Öğrenci anketi sonuçları değerlendirildi. Planetaryum ve proje ile ilgili görüşlerini belirten Vali Daşöz yaptığı konuşmada, “Bu projenin sonucundan ziyade süreci çok önemlidir. Buradaki öğrenciler yarın üniversiteyi kazanıp gittiklerinde arkalarında bir dolu başarı hikâyeleri olan bir hayat bırakıp öyle gidecekler. Üniversitede okurken farklı yerlerden arkadaşları olacak ama hepsinin bu öğrenciler gibi başarı hikâyeleri olmayacak. Bu proje kitap satışı projesi değildir. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz piyasanın çok çok altında bir fiyatla kitap temin edebilmektedirler. Bu kitaplar için yazarlar ve yayın evleri ile görüşülüyor ve gerekirse telif hakları ödenerek onların onayı ile basılıyor. Böylelikle öğrencilerimize korsan yollarla kitap satmak isteyenlere de mani olunuyor. Akhisar planetaryum bakımından çok uygun bir yer, çevre il ve ilçelerden de öğrencilerin gelebileceği bir yer. Akhisar yöneticileri bakımından da çok şanslı bir ilçe. Gerek kaymakamımız gerekse belediyemiz bu projeyi sahiplenmektedirler. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.


Toplantıda Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve öğrenciler, 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öğrenciler  Akhisar’da Dev Öğrenci Festivali düzenleyeceklerini söylediler.  


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber