Üst Geçit Yapıldı Ama..

Akhisar da 3. üst geçit Devlet Karayolu 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldı ama amaca uygun yapılmaması ve kullanılmaması biraz düşündürdü.

Üst Geçit Yapıldı Ama..

 Akhisar da 3. üst geçit Devlet Karayolu 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldı ama amaca uygun yapılmaması ve kullanılmaması biraz düşündürdü.

Akhisar da daha önceden 2 adet üst geçit mevcuttu ve 3.’sünü de Devlet Karayolu 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Reşatbey Mahallesi ile Kethüda Mahallesini birbirine bağlayan bölümde yapıldı. 

Fakat üst geçit yapılmasına rağmen amaca uygun kullanılmaması ya da amaca uygun kullanılması için gerekli önlemlerin alınmaması biraz düşündürdü.

ÜST GEÇİT NEDİR?

Karayolunun veya yayaların diğer bir karayolu veya demiryolunu üstten geçmesini sağlayan yapıya “üst geçit” denir. Üst geçit otomobiller için olabileceği gibi yayalar içinde olabilir. Yayaların üst geçitlerine yaya üst geçidi denilmektedir.

ÜSTGEÇİT NEDEN YAPILIR?

Üst geçitler yayaların ya da araçların trafiği aksatmadan güvenli ve düzgün bir şekilde hareket etmelerini sağlamak için yapılır.

AKHİSAR KARAYOLLARINDA NEDEN DEMİR PARMAKLIK YOK?

Genel olarak üstgeçitlerin yapıldığı her yerde amaç yayaların üstgeçidi kullanmasını sağlamak ve olası bir kazayı önlemektir. Ama ilk yapılan ve son yapılan üstgeçitlerin bulunduğu bölgede karayolunu demir parmaklıklar ile kapatılmaması yayaların üstgeçidi kullanmasını caydırıyor. Yayalar merdiven çıkıp-inmek istemediklerinden dolayı üstgeçidi kullanmıyor ve hem kendilerini hem de araç sürücüleri tehlikeye sokuyor. Peki; bu üst geçitlerin yapılmasındaki amaç insan sağlığı ve güvenliği ise bu üstgeçitleri kullandırmak için neden gerekli düzenlemeler yapılmaz. Özel Doğuş Hastanesinin önündeki üst geçitte karayolu demir parmaklıklar ile kapatıldığı gibi…

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalçın
yalçın - 5 yıl Önce

üst geçitler seçim öncesi siyasal bir rant için deyil gercekten ihtiyaç için yapılmalı en son yapılan üst geçit bi bakın yada bir çıkın yaşlı bir insanın oraya çıkması mümkün deyil ayıp birde hastene karşısında emekli insanlarımız çıkamıyor hasta vatandaşlarımız kullanamıyaor makam araçlarına milyarlar veren bir yönetim saraya tirilyonlar veren bir çumurbaşkanı yaşlıya bir engenliye bir asansör yaptırmamıştır bu devlete vergi veren bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum ve sayın aydemir o üst geçite aillenizde bir yaşlı ile çıkmanızı diliyorum.

üst geçitçi
üst geçitçi - 5 yıl Önce

bizim akhisar insanı lisenin ordan tütün otelin ordan karşıya geçerken isyan eder niye buraya üst geçit yapılmıyor diye ama yapılsa üst geçitten mi geçecek tabiki hayır.

duyarsızlık
duyarsızlık - 5 yıl Önce

İnsanların canı yanmadan, can kaybı yaşanmadan bunları yapmayı akıl etselerdi keşke

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber