Sokak Köpekleri Halkın Kabusu Oldu

Akhisar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda sokak köpeklerini kısırlaştırması ve aşılaması çözüm olmadı.

Sokak Köpekleri Halkın Kabusu Oldu

 

Akhisar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda sokak köpeklerini kısırlaştırması ve aşılaması çözüm olmadı. Kısırlaştırılan, aşılanan ve kulaklarına küpe takılan köpekler başta Necdi Şentürk Parkı olmak üzere, Sevgi Yolu, Tahir Ün caddesi ve diğer sokaklarda vatandaşların kabusu olmaya devam ediyor.  

 

Akhisar’da Sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası olmaya başladı. Sokaklarda tek olarak ya da gruplar halinde dolaşan sokak köpekleri vatandaşın güvenliğini tehdit ediyor. Özellikle Necdi Şentürk Parkı ve Milli Egemenlik Meydanı’nda çirkin görüntüler oluşturan köpeklerin zaman zaman vatandaşlara saldırdığı iddia ediliyor. Bazı anne ve babalar da çocuklarının okula geliş gidişlerde köpeklerin saldırılarına maruz kaldıklarını dile getirerek Akhisar Belediyesi’nin bu sorunu daha kalıcı yöntemlerle çözmesini beklediklerini söylüyorlar.

 

Akhisarlılar, sokakları mesken tutan köpeklere bir an önce şimdikinden daha geniş çaplı bir barınak yapılmasını ve hayvanların sokak ve caddelerden toplanmasını istiyor. Sokak köpeklerinin okul öğrencilerine ve vatandaşlara saldırıda bulunduğu haberleri artmaya başladı. Bu işin çözüm yolu da belediyede diyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber