Kadınlar Akhisar'da Dayanışma Merkezi İstiyor

Akhisar 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, 2016 yılı verilerine göre kadına şiddette ilk sırada yer alan ilçemizde Kadın Danışma Merkezi kurulmasını talep etti.

Kadınlar Akhisar'da Dayanışma Merkezi İstiyor

Akhisar 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, 2016 yılı verilerine göre kadına şiddette ilk sırada yer alan ilçemizde Kadın Danışma Merkezi kurulmasını talep etti.

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, dernek binasında yaptıkları basın açıklaması ile hem yaptıkları anket sonuçları doğrultusunda çıkan bir sonuç olduğu için hem de Manisa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’nün 2016 yılı verilerine göre Akhisar’ın kadına şiddette ilk sırada yer alması sebebiyle Kadın Danışma Merkezi talep ettiklerini dile getirdi. Dernek adına basın açıklamasını yapan yönetim kurulu üyesi Nuray Kurban, açıklamasında “8 Mart Kadın Dayanışma Derneği olarak kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz anket sonuçlarımızda Akhisarlı kadınlarımızın en önemli taleplerinden biri de kentimizde Kadın Danışma Merkezinin açılmasıydı. Bu talebimizin Akhisar için ne kadar can alıcı olduğunu hep birlikte takip ediyoruz. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’nün 2016 yılı verilerine göre Akhisar ilçesi şiddet konusunda başı çekmektedir. Bu sebeple 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği olarak aşağıda amacını tarif etmiş olduğumuz Kadın Danışma Merkezlerinin öncelikle ilçemizde ve Manisa’nın tüm ilçelerinde açılmasını talep etmekteyiz.  Bu konuyla ilgili olarak kentimizdeki kadınlarda duyarlılık yaratma adına imza kampanyası başlatmış olup, bu talebi tüm muhatap kurumlara ileteceğimizin kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.  Ayrıca bu konuyla ilgili muhatap kurumlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.  Akhisarlı tüm kadınları ve duyarlı vatandaşları üyelerimiz tarafından yürütülecek olan imza kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz. Yerel ve büyükşehir idarecilerini duyarlı olmaya ve bu konuda göreve çağırıyoruz” dedi.

Ayrıca Nuray Kurban, açıklamasında açılmasını istedikleri merkezin tanımını yaparak “Kadın Danışma Merkezi 7 gün 24 saat danışmanlık hizmeti verecek. Toplum içerisindeki kadının önemi, kadının sorunlarla başa çıkabilmesi ve sorunların farkında olabilmesini sağlayacak merkezde özellikle taciz, tecavüz, şiddet mağduru kadınlara psikolog, sosyolog ve avukat desteği, çocuğu olan kadınlara pedagog desteği ve engelli kadınlara psikolojik danışmanlık hizmetleri sunulmalıdır” ifadelerini kullandı.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber