Gördesliler Derneğinde İlk Toplantı Yapıldı

Gördes Kültürünü Yaşatma ve Gördesliler arasında yardımlaşmayı dayanışmayı hedefleyen Gördesliler Kültür ve Dayanışma derneği ilk toplantısını Efendi Mahallesindeki dernek lokalinde gerçekleştirdi. 

Gördesliler Derneğinde İlk Toplantı Yapıldı

Gördes Kültürünü Yaşatma ve Gördesliler arasında yardımlaşmayı dayanışmayı hedefleyen Gördesliler Kültür ve Dayanışma derneği ilk toplantısını Efendi Mahallesindeki dernek lokalinde gerçekleştirdi. 

Toplantıya başkanlık eden Nadir German, derneği kuruluş gayesinin şehirde yaşayan Gördesliler arasındaki dayanışmayı sağlamak ve Gördes kültürünün tanıtılması olduğunu belirtti. 

Gördes´in tarihi kültürü ve doğal zenginlikleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir mucize ilçe olduğunu belirten German bu ilçedeki güçsüzlüklerin temel sebebinin İşsizlik ve geçim problemi olduğunu söyledi. Germen konuşmasında “Dernek olarak değişik sebeplerle Gördes´ten Akhisar´a göç eden Gördeslileri her yönden desteklemeyi amaçlıyoruz. Bunun yanında kültürel öğeleri ile Anadolu kültürünü en iyi şekilde temsil eden Gördes´in unutulmaya yüz tutmuş birçok değerine de sahip çıkacağız. Önümüzdeki ay içerisinde kapsamlı olarak başlayacağımız faaliyetlerimizde birlik beraberlik dayanışma yardımlaşma temel gayemiz olacak ”dedi.

Gördesliler derneğinin belli bir siyasi görüşünün olmadığını bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğunu belirten German; “Amacımız siyasetçinin ayağına giden değil siyasetçiye ve icraatçıya halka hizmet ettiren bir dernek olmak. Esasında tüm hemşeri dernekleri görünüşte sadece hemşerilerinin faydasına çalışıyor gibi olmakla birlikte toplumun tüm değer yargılarını korumak, toplum içi barışı sağlamak, dostluk dayanışma ve yardımlaşma gereğini sürdürmektir. Amacımız ilçemizden farklı yerlere göçü önlemek insanların doğduğu toprakta duymalarını sağlamak için doğru yatırımların yönetimlerin sağlanmasını temin etmektir. Dernek olarak ileride bu gaye de birçok projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu vesileyle Akhisar´da yaşayan tüm Gördesli hemşerilerimizi derneğimizin çalışmalarına katılmalarını bekliyor bunun yanında kapımızın herkese açık olduğunu belirtiyoruz ”dedi.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber