Değerler eğitiminde şehitliği gezdiler

Akhisar Ülkü Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ve Akhisar Hava Meydan Komutanlığının rehberliğinde Akhisar Şehitliğini ziyaret ettiler.

Değerler eğitiminde şehitliği gezdiler
Akhisar Ülkü Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ve Akhisar Hava Meydan Komutanlığının rehberliğinde Akhisar Şehitliğini ziyaret ettiler.

Akhisar Ülkü Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Hayrunnisa Onbaşı; “Öğrencilerimize Değerler Eğitimini en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Hayatın her alanında ve her zaman gerçekleşen bir süreç olan eğitim, sadece okullar ile sınırlı olmayıp okul dışı kurumlarda da devam eden bir etkinlik olarak görülebilir. Okullar gibi kütüphaneler, tarihi mekanlar, şehitlikler, müzeler çeşitli kurum ve kuruluşlar da eğitim sürecinin önemli bir parçası haline gelebilir. Eğitim sistemleri hizmet ettikleri toplumların, bireylerine çağın gerektirdiği beceri ve tutumları kazandırmak durumundadır. Bu yüzden eğitim sistemleri, yaşanılan çağı ve yenilikleri takip ederek, gerek öğretim programlarına gerekse öğrenme öğretme ortamlarına, bu yenilik ve değişiklikleri yansıtarak, bireyleri geleceğe donanımlı olarak hazırlamalıdırlar.” Dedi.

Okul Sosyal Bilgiler Öğretmeni Gülsün Öztekin yapılan etkinlikle ilgili olarak; “Bireylerin ihtiyaçları ile toplumun beklentileri arasındaki dengeyi bireylere kazandırılacak bilgi, tutum, değer ve beceriler ile Sosyal Bilgiler dersi sağlayabilir. Sosyal Bilgiler programı, öğrenci merkezli bir eğitim anlayışını benimsemektedir. Öğretmenlere bu program çerçevesinde düşen görev, liderlik rolü üstlenmeleridir. Sürekli sınıf içerisinde olan öğrenci, gezi ve ziyaretler sayesinde yeni yerler keşfedecek, ilgi alanları daha rahat meydana çıkacak ve hepsinden önemlisi zaman-mekan kavramlarını algılama becerisi gelişecektir. Şehitlik ve mezarlık gezileri öğrencilerin geçmiş, bugün ve gelecek arasında bağ kurabilmelerine; zaman ve kronolojiyi algılamalarına, kültürel varlıkları, tarihi eserleri anlamalarına ve korumalarına, millet ve vatan sevgisini hissetmelerine, geçmişten günümüze taşıdığımız inanç ve değerleri keşfetmelerine, yaşadığı coğrafyayı daha iyi anlayıp tahlil edip anlamalarına olanak sağlayacaktır.” Dedi.

Okul Türkçe Öğretmeni K. Mahmut Ersoy; “Değerler Eğitimi Projesini önemsiyoruz. Bu proje ile öğrencilerimize Saygı temasını vermeye çalıştık. Bize burada her türlü ortamı hazırlayan ve sunum yapan Akhisar Hava Meydan Komutanlığı yetkililerine de teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu anlamlı ziyaretten etkilendiklerini görmek biz eğitimcileri memnun etmiştir.” Dedi.

Okulun etkinliğine öğrenci grupları, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Hayrunnisa Onbaşı, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Gülsün Öztekin ve Türkçe Öğretmeni K.Mahmut Ersoy katıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber