Besim Dutlulu'dan, festival maliyeti açıklaması

Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan 563. Akhisar Çağlak Festivali, 2 haftanın ardından sona erdi.

Besim Dutlulu'dan, festival maliyeti açıklaması

Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan 563. Akhisar Çağlak Festivali, 2 haftanın ardından sona erdi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Haziran ayı olağan meclis toplantısı öncesi yaptığı açıklamada Akhisar Çağlak Festivali’nin maliyetine yönelik açıklamalarda bulundu.

4 büyük sanatçının Gölet konser alanında sahne alarak, Akhisar halkına keyifli ve güzel anlar yaşattığına değinen Belediye Başkanı Besim Dutlulu, stant satışları ve sponsorlardan elde edilen gelirlerin ardından belediyenin kasasından çok cüzi bir miktar çıktığını ifade etti.

Geride bırakılan pandemi sürecinin ardından, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik krizde hayata geçirilen ücretsiz konserlerle halkın rahat bir nefes aldığına ve keyifli vakit geçirdiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Çok keyifli bir festivali geride bıraktık. Emeği geçen, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz iki hafta sürdü;  İlk hafta ünlü sanatçılarımızın sahne aldığı konserlerimizi gerçekleştirdik. 563. Çağlak Festivali kapsamında, hemşehrimiz Kibariye başta olmak üzere 4 sanatçımız şehrimize gelerek Akhisar halkına güzel ve eğlenceli anlar yaşattı. İkinci hafta ise daha çok yerel sanatçılarımızı halkımızla buluşturduk. Halkımızdan aldığımız geri dönüşler çok olumlu yöndeydi. Bu da vatandaşımızın bu tarz etkinliklere ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Göreve geldiğimizden beri Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Alanında halkımızın kullanım alanı yaklaşık 3 katına çıktı. En son yaptığımız yeni alanlar halkımız tarafından çok sevildi ve konserler bitmesine rağmen vatandaşlarımız o alanları kullanmaya devam ediyor. 

Biliyorsunuz, Türkiye çok ciddi bir ekonomik kriz geçiriyor, insanlarımız çok ciddi sıkıntılar içerisinde. Belediyelerin yaptığı bu tarz ücretsiz konserler insanlarımız için bir nefes alma fırsatı oluyor. Şunu da belirtmekte fayda görüyorum; biz belediye olarak ciddi bir ekonomik kriz olduğunun farkındayız, bu yüzden tüm harcamalarımızı çok dikkatli yapmaya çalışıyoruz. Yeni gelir kaynakları yaratarak, ekonomik krize rağmen hizmetlerimizi aralıksız şekilde sürdürüyoruz.  Buradaki sanatçı maliyetlerinin önemli bir kısmı, 2 haftalık Çağlak Festivali süresince Gölet alanında açılan stantların satışından ve sponsorlardan karşılanmıştır. Akhisar Belediyesi’nin cebinden çıkan para çok cüzi bir paradır. Bu bakımdan da halkımızın bunu bilmesini isterim. Her bir kuruşun hesabını dikkatli bir şekilde yapıyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 2 hafta Önce

Sayın başkan o çok cüzi miktarı da açıklarsanız seviniriz. Hatta ilk koltuğa oturduğunuz gün belediyenin toplam borcunu açıklamıştınız. O borcun güncel halini de paylaşırsanız çok güzel olur. Şeffaflık açısından.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber